Zatím co při prvním ročníku dorazilo do parku pět tisíc návštěvníků, letos bylo číslo překonáno a pořadatelé dokonce už po patnácté hodině přestali vybírat vstupné. Stravovací areál se hemžil především mladými lidmi, a ti měli očividně hlad, a nebo alespoň chuť.

Zámecká restaurace už po obědě vyexpedovala poslední nabídku teplých jídel, a odpoledne servírovala jen studenou jahodovou polévku s chilli a mátou nebo čokoládový dort s ořechy. Zmizely i jehněčí burgery a fronta na hovězí byla delší, než když jsme za socialismu čekali na banány. „Nabízíme už jen hovězí s ovčím sýrem a koriandrovým dresingem. Je tu hodně lidí, chutná jim a my jsme rádi," říká Petr Šolc z Prahy a dodává: „Jsme poprvé v Jičíně a moc se nám tu líbí!"

Ale ani u stánku s obyčejnými bramborovými plackami, kterým naše babička říkala tenký, se kuchaři nezastavili. Kdo si chtěl pochutnat, musel si zkrátka počkat. „Dali jsme si tuňáka a jinak si to tu užíváme, je to krásné, příjemné odpoledne. Rozhodně pro pořadatele palec nahoru," hodnotí akci Jan Medlík z Valdic.

Podávaly se další speciality – pokrmy z hmyzí říše, dezerty, pralinky, vegetariánská kuchyně i tak zvaná molekulární mixologie. Mezi tím se linula vůně sendvičů, burgerů, hotdogů.