Královéhradeckou krajskou policii povede od 1. dubna Jiří Karásek. Novinářům to ve středu oznámil policejní prezident Tomáš Tuhý.

Čeká se, až bude vybrán nový šéf

Jiří Karásek bude ve funkci  pouze dočasně, dokud nebude nabídkovém nebo výběrovém  řízení vybrán nový krajský policejní ředitel.

„Po dobu neobsazení tohoto místa bude pověřen výkonem všech činností vyplývajících ze služebního místa krajského ředitele," informovala ve středu policejní mluvčí Ivana Ježková.

Jiří Karásek dosud zastával  funkci  náměstka pro Službu kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Policie se bude snažit nového policejního šéfa pro Královéhradecký kraj vybrat co nejdříve.

„Nejprve bude nabídkové řízení na nového ředitele. V případě, že bychom ho v prvním kole nevybrali, bychom přikročili k výběrovému řízení," vysvětlil Tomáš Tuhý. Podle jeho slov se bude nový šéf hledat ve východočeském regionu, kde je množství kvalitních lidí. „Samozřejmě prostor pro nabídkové řízení mají i zástupci jiných regionů a krajů," řekl policejní prezident.

Jestliže  se podaří vybrat nového ředitele v nabídkovém řízení, mohl by se vedení krajské policie ujmout nejpozději 1. června, je však možné, že se výběr v prvním kole nepodaří a termín se prodlouží.

Dosavadní ředitel povede do voleb ODS

Tomáš Tuhý včera také poděkoval nynějšímu řediteli Martinu Červíčkovi za jeho působení v čele královéhradecké krajské policie, kam nastoupil v březnu roku 2014. Z funkce však dnes odejde, protože se na začátku roku stal lídrem kandidátky ODS pro krajské volby v Královéhradeckém kraji.

V polovině ledna předal policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému svou rezignaci a policejní prezident jeho žádost o skončení služebního poměru přijal. „Shodli jsme se, že role krajského ředitele by nebyla slučitelná s jeho kandidaturou," shrnul tehdy Tomáš Tuhý.

Martin Červíček před nástupem do Hradce Králové působil mimo jiné jako šéf celorepublikové dopravní policie, byl ředitelem policie v hlavním městě a policejním prezidentem.