Celkem odehrají čtyřiadvacet představení. Připravené mají dvě pohádky pro děti Kašpárek a princezna a O Zubejdě Solimánské z pera Libuše Bauerové, pro dospělé publikum si Roman Bauer připravil svoje provedení Fausta. „Až na místě si vyrobíme divadlo z kartonu. Chceme se vyhnout nepříjemnostem s celními předpisy, a proto necháváme dřevěný originál doma," popsal Bauer. Loutky pro toto turné jsou speciálně vyrobené z plastu, místo obvyklého dřeva.

Náplní jejich turné ovšem nebudou pouze divadelní představení. „Chystáme workshopy, na kterých budeme s dětmi vyrábět jednoduché loutky z plastových lahví, kterým podle základního materiálu říkáme PEŤačky. Děti se s nimi naučí zacházet a pokusí se nacvičit krátkou pohádku," řekl principál. Bauerovi dále plánují besedy a ukázky práce loutkoherců.

Náklady na celé turné hradí hostitelská strana. Jaroměř částečně přispěla na letenky, zbytek peněz získali Bauerovi díky darům od sponzorů. Loutkové divadlo v Jaroměři fungovalo už od roku 1918 a v roce 1936 se přesunulo do současného Boučkova divadla, které je dnes druhou nejstarší stálou scénou loutkového divadla v České republice.

Iveta Karousová