Jeho nabídka zaujala staršího muže z Novopacka, který si ji od něj zakoupil. Uzavřeli spolu ještě několik bezproblémových obchodů. Zlom nastal v prosinci loňského roku. Tehdy se Slováček opět ozval s výhodnou nabídkou erotických pomůcek, zboží chtěl ale uhradit předem. Jednalo se o částku 285 tisíc korun.

Muž mu věřil, a tak peníze zaslal. Jakmile je však Slováček obdržel, začaly komplikace. Zboží totiž v daném termínu nedodal. Nejdříve se vymlouval, že se zpozdilo, a poté přestal komunikovat úplně. Podvedený čekal , a když věci ani peníze neobdržel, oznámil vše na policii.Během šetření kriminalisté zjistili, že se muž za Petera Slováčka pouze vydává.

Slováček totiž potřeboval půjčit peníze. Ozval se mu jistý Sepora, který mu je slíbil, ale jako protihodnotu požadoval založení účtu, ke kterému bude mít i on dispoziční právo. Slováček mu vyhověl. Nechal si vystavit dvě platební karty a jednu i s PIN kódem a veškerými písemnostmi k účtu předal Seporovi. Od té doby s účtem disponoval výhradně podvodník Sepora.

Muž je ve věku kolem 40 let, asi 175 až 180 cm vysoký, silné postavy, má kulatý obličej a tmavé, na krátko střižené vlasy. Policie ČR žádá občany, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci, aby tak učinili na linku tísňového volání 158 nebo přímo na telefonní číslo 974 533 101. (kle)