Jak se změnilo rozložení sil politických stran, hnutí a sdružení usilujících o vstup na městské a obecní úřady v rychnovském regionu? Deník bude nejzásadnější novinky a změny na kandidátkách mapovat.

V Dobrušce před čtyřmi lety soupeřilo o patnáct zastupitelských křesel sedm subjektů. Spolu s pěti politickými stranami také dvě sdružení nezávislých kandidátů. Letos počet subjektů rozšíří kandidátka politického hnutí ANO.

Nejvíce rozruchu mezi voliči patrně vzbudí absence současného místostarosty Petra Lžíčaře na kandidátce vítězné ODS, která v zastupitelstvu obsadila čtyři křesla, dvě místa v pětičlenné radě města a pozici starosty. „Nestraník Petr Lžíčař figuruje na naši kandidátce jako číslo 2," uvedl Pavel Štěpán za Sdružení nezávislých kandidátů – Veřejnost za všestranný rozvoj Dobrušky, které má v současném zastupitelstvu dvě místa.

Po čtyřech letech jde do komunálních voleb v Dobrušce také druhé sdružení nezávislých s drobnými změnami na kandidátce. Tentokrát jej zastřešilo politické hnutí Východočeši (před čtyřmi lety Evropští demokraté). Jako číslo 3 se na jeho kandidátce objevuje Jana Melicharová, současná zastupitelka za KDU-ČSL.