Pouť malých a velkých koledníků v převlecích tří králů totiž doprovázeli mudrci s hudebními nástroji – akordeonem, klarinetem a tubou. Kdyby ale neměl kastelán Jiří Vydra skvělou fyzičku a taky pověstné štěstí, možná by museli muzikanti muzicírovat po svých.

„Zjistili jsme, že vozík se nevejde na žádné auto a že ho musíme dopravit z Lodžie do Jičína po vlastní ose. Protože zbývalo málo času, utíkal jsem s ním lipovou alejí. Ke konci mně už docházely síly, naštěstí jsem potkal běžce, který mi pomohl, takže to byl takový charitativní běh," směje se hlavní organizátor a duše Valdštejnské lodžie Jiří Vydra.

Rodinná charitativní akce na motivy tradičního svátku Tří králů se uskutečnila ve spolupráci s Oblastní charitou Jičín. Letos byla ale poznamenána menší účastí.

Koledníci se během své pouti zastavovali v domácnostech, kde se před nimi letos otevřelo méně dveří. Nicméně vozík s muzikanty vzbuzoval zejména u kolemjdoucích značný rozruch.  V tříkrálových kasičkách tak skončilo celkem 3 883 korun

Putování pokračovalo tříkrálovou dílnou v Lodžii, která byla zaměřena na tvorbu tahacích, pečených a linorytových králů.

Večer byla ve zdejší kavárně na programu Tříkrálová tančírna s kapelou TYGROO – Cirkus-klezmer pop s akordeonem, klarinetem a tubou. „I když začátek nebyl co se týče návštěvníků povzbudivý, večer přinesl jeden z nejúspěšnějších koncertů," pochvaluje si Vydra.