Jak je to s cenami?Kempy na Rychnovsku

Kemp Písák Týniště nad Orlicí
za noc v chatce 700 korun, osoba za den 50 korun

Kemp Broumar Opočno
50 korun osoba za den
60 korun auto na den
za noc v chatce 700 korun na den

Autokemp Orlice Kostelec nad Orlicí
za noc v chatce 380 - 480 korun na den, osoba 60 korun za den

Kemp Country Vochtánka
Chata 400 korun na den
Osoba 45 korun za den, auto 20 korun za den

Lokality, kde je hlavním lákadlem koupání, jsou v tuto chvíli s obsazeností na útlumu, počasí totiž koupání moc nepřeje. „V loňském roce teplé počasí skončilo 18. srpna, letos to však bylo už desátého. Nějaké návštěvníky tu v tuto chvíli máme. Jsme ale hodně ovlivněni počasím, pokud by se ještě oteplilo, voda na koupání stejně zůstane studená," prozradil jednatel kempu Písák v Týništi nad Orlicí Vladimír Šimon.

U přírodního koupaliště je k dispozici na přespání celkem pět chatek. Ubytovat se mohou lidé přijet také se svým karavanem. Ne všude je ale voda hlavním cílem. Například autokemp Orlice vítá návštěvníky i v současném chladném počasí. Tento kemp je totiž velikým cílem rybářů, ti si tady přijdou na své. Kemp se nachází na břehu Orlice, pro rybáře je zde opravdový ráj.

„Máme také půjčovnu loděk. O ně je ze strany návštěvníků opravdu zájem. Tato lokalita je také vhodná na turistiku a cyklovýlety. Velmi vyhledávaná je cyklotrasa do Potštejna," prozrazuje vedoucí autokempu Orlice Libor Borůvka. Podle něho není kapacita stoprocentně zaplněná, ale za poslední roky zaznamenali spíš vzestup návštěvnosti. Kromě koupání mohou zažít návštěvníci v kempu na břehu Orlice také nezvyklou noc, spát totiž mohou v týpí, vrátí se tak do dětských let.

V horkých dnech si podle vedoucích kempů na Rychnovsku objednávají návštěvníci pobyt spíš dopředu. Mimo hlavní sezonu, tedy například v červnu a září, jezdí rovnou bez objednání. V tyto dny jsou zpravidla kapacity volné. Krádeže jsou v kempech na Rychnovsku spíše ojedinělé, jedná se většinou o nějaké drobnosti. Provozovatelé s tímto problém nemají. „Za celé léto jsme tu měli jednu krádež, jednalo se o kolo. Předtím panoval několik let klid," vysvětluje jednatel kempu Písák v Týništi nad Orlicí Vladimír Šimon.

Ne všichni ale chtějí trávit léto pod stanem, v karavanu nebo chatce. Hodně oblíbené jsou zahraniční destinace. Místní je využívají zejména díky moři a teplému počasí. „V době celozávodních dovolených byl veliký zájem o last minuty, jejich cena se ale tolik nesnížila. Velmi vyhledávané destinace v tuto dobu jsou Řecko, Bulharsko a Turecko," uvedla Iva Frintová za Rychnovskou cestovní agenturu.

Podle ní shání zákazníci v cestovní kanceláři na poslední chvíli spíše zahraniční zájezdy. Tuzemské pak objednávají s předstihem už v lednu. Některé penziony také nabízí akce, například na výhodný rodinný víkend. Sleva last minute je ale spojena hlavně s dopravou, zejména pak do zahraniční, na tuzemské zájezdy je vlastní.