Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krádeže nákupních vozíků, bot i četné rodinné neshody

Jičínsko - Během uplynulého víkendu neměli policisté na Jičínsku práci se zloději, ale s opilými řídiči, kteří se nebáli usednout za volant svých vozidel.

15.4.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

V noci na pátek 11. dubna řádil v Jičíně v jednom z panelových domů na Náměstí Václava Čtvrtka neznámý zloděj, který zde odcizil troje pánské sportovní boty Adidas, Reebok a Nike. Nutno zdůraznit, že měl práci velmi ulehčenou, neboť si majitelé ponechali boty na chodbě za dveřmi svých bytů. Celková škoda byla vyčíslena na 2.200 Kč. Po zloději pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách vyjeli jičínští policisté do ulice Konecchlumského, kde neznámý vandal poškodil u jedné z řadových garáží zámek. Majitel vyčíslil škodu na 500 Kč. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti majetku.

Před jedenáctou hodinou dopolední se obrátil na policii rybář s tím, že ho u rybníku v Labouni napadla smečka psů. Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o německého ovčáka a křížence stanfordského teriéra, které venčila jejich majitelka na volno. Psi na muže zaútočili a přitom mu potrhali bundu a rozkládací rybářskou stoličku. Případ šetří policisté jako přestupek na úseku ochrany zvířat proti týrání.

Po poledni vyšetřovali novopačtí policisté krádež přívěsného vozíku, který neznámý pachatel odcizil z volně přístupného pozemku u domu v Heřmanicích. Majitel vyčíslil škodu na téměř 5 tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách se měl pohybovat na silnici u Studeňan kůň. Hlídka, která vjela na místo, však žádného koně nenašla.

Obětí podvodníka se zřejmě stala žena z Hořicka, která si na internetu na jednom ze slevových portálů objednala tablet Lenovo Yoga s pouzdrem za částku 4.799 Kč. Peníze zastala dle požadavku předem. Od té doby s ní prodávající nekomunikuje, zboží nezaslal ani peníze nevrátil. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku.

Po sedmnácté hodině oznámila kopidlenským policistům žena z Češova, že jí neznámý pachatel odcizil ze zahrady vrak vozidla Daewoo Racer, který si cenila na 1.500 Kč. Po pachateli pátrají policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

Kuriózním způsobem přišel o 500 korun zákazník na benzínové čerpací stanici v Jičíně. Ve večerních hodinách si odložil na pult pětisetkorunovou bankovku a poté odešel na žádost obsluhy do skladu, kde pomáhal s otevřením sudu vína. Mezitím k pokladně přistoupil další zákazník a pětistovkou, která zde ležela, zřejmě uhradil svůj odebraný benzín, neboť se po jeho odchodu již bankovka na pultu nnenacházela. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

Před třiadvacátou hodinou se motal po silnici u obce Zliv neosvětlený opilec, který svým chováním ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o místního občana, který již mezitím stačil dojít domů.

V noci kontrolovala policejní hlídka v Libošovicích osobní vozidlo Volkswagen Passat, které řídil pětatřicetiletý cizinec. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1,17 promile alkoholu. Navíc řidič nepředložil ke kontrole osobní doklady ani doklady od vozidla. Za jízdu v opilosti mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

O několik minut později kontrolovali policisté dalšího opilého řidiče. Tentokrát se jednalo o dvacetiletého mladíka, který v Jičíně řídil osobní vozidlo Škoda Fabia. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,4 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. Ve správním řízení ho teď čeká několikatisícová pokuta a zákaz řízení všech motorových vozidel.

Krátce před půlnocí se obrátila na policii žena z Robous s tím, že ji někdo chodí kolem domu a ona se domnívá, že se chce dostat dovnitř. Na místo vyjela policejní hlídka, která okolí domu prohlédla, ale nikoho cizího nenašla.

V sobotu 12. dubna krátce po jedné hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Hradecké ulici neosvětleného cyklistu. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka, který měl zarudlé oči a nesrozumitelně hovořil. A nebylo se co divit. Byl totiž opilý. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,8 promile alkoholu. Mladík s naměřenými hodnotami souhlasil a uvedl, že vypil tři dvanáctistupňová piva. Vzhledem k jeho věku, ho policisté doprovodili domů, kde ho předali matce.

Po třetí hodině ranní vyjeli jičínští policisté na ubytovnu do ulice J. Š. Kubína, kde se měla neoprávněně zdržovat mladá žena. Na dotaz hlídky, co zde dělá, uvedla, že je na návštěvě u svého známého. Vzhledem k tomu, že zde nebyla hlášena, musela ubytovnu okamžitě opustit, což také učinila.

V dopoledních hodinách vyšetřovali hořičtí policisté krádež několika nákupních vozíků, které během noci zmizely od jednoho ze supermarketů. Policisté teď zjišťují, kdo má krádež na svědomí a kde vozíky skončily.

Žárlivost zřejmě sehrála roli při napadení dvaadvacetileté ženy z Hořicka. Napadl ji bývalý přítel, který si zřejmě na ni stále dělá „nároky". Dívku několikrát udeřil do obličeje a břicha. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V odpoledních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Revoluční ulici osobní vozidlo Opel Vectra, které řídil nebo se spíše snažil řídit šestadvacetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,5 promile alkoholu. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. Na jak dlouho, o tom bude rozhodovat příslušný správní orgán. Kromě vysoké pokuty musí počítat s několikaměsíčním zákazem řízení všech motorových vozidel.

V odpoledních hodinách upozornila na lince 158 žena z Nové Paky na muže, který vlekl kárku se starým železem. Oznamovatelka se domnívala, že mohl železo odcizit u jednoho z domů v Kumburské ulici. Hlídka informaci prověřila, ale žádné protiprávní jednání nezjistila.

Netradiční způsob, jak se „zbavit" návštěvy, zvolil v odpoledních hodinách čtyřiapadesátiletý muž z malé obce na Novopacku. Nebílilo se mu, že manželku přišla navštívit její kamarádka spolu s dcerou. A tak obě ženy vulgárně urážel a dokonce po nich házel sklenice. Mladší z žen měl navíc udeřit pěstí do obličeje. Po tomto incidentu obě ženy dům opustily. Kromě toho, že muž dosáhl svého, hrozí mu za přestupek proti občanskému soužití pokuta.

Po třinácté hodině vyjeli policisté do Bartoušova, kde se na železniční zastávce pohybovali v kolejišti dva opilci. Strážci zákona oba muže vykázali z kolejiště a věc vyřešili na místě domluvou.

V odpoledních hodinách vyjeli novopačtí policisté do Staré Paky, kde mělo dojít k napadení v rodině. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o opakovaný spor mezi bývalými manželi. I v tomto případě postačila k vyřešení domluva.

Po dvaadvacáté hodině se obrátila na policii starší žena z Lázní Bělohradu s tím, že má problémy se sousedy, kteří odpalují zábavnou pyrotechniku a ji a jejího manžela to rozrušuje. Muži zákona na místě zjistili, že se jedná o rodinnou oslavu, při které na počest oslavence vypálili několik rachejtlí. V tomto případě nebylo rušen noční klidu zjištěno.

Před třiadvacátou hodinou si stěžovala na hlučnou mládež žena z Hořic. Uvedla, že ji pod oknem huláká několik osob a tím ji ruší. Když je okřikla, tak ji prý „někam poslaly". Vůči policistům, kteří věc vyřídili domluvou, se ale chovaly slušně.

V neděli 13. dubna dopoledne vyjeli novopačtí policisté do Staré Paky, kde si muž stěžoval na bývalou manželku, která mu odmítla vydat jeho věci. Nakonec se za přítomnosti hlídky domluvili.

Po dvanácté hodině natankoval neznámý řidič u benzínové čerpací stanice v Robousích do osobního vozidla Škoda Favorit plyn za 431 Kč a poté bez zaplacení ujel. Po řidiči pátrají jičínští policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách jel na čtyřpruhu u Úlibic osmatřicetiletý muž na jízdní kole a to i přesto, že je v daném úseku jízda na kole zakázána dopravní značkou. Cyklista, kterého policisté zkontrolovali, se ještě cítil dotčený a s přestupkem nesouhlasil. Odmítl podepsat Oznámení o přestupku s tím, že neumí část ani psát a místo podpisu nakreslil dva křížky. Věcí se bude zabývat místně příslušný správní orgán.

Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Jičíně v Lošťákově ulici odcizil ze soukromého pozemku ruční dvoukolovou káru černé barvy v hodnotě nejméně 600 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Další zloděj úřadoval v Podhradské ulici, kde od neobývaného domu odcizil dva kusy měděného kabelu. Majitel vyčíslil škodu na jeden tisíc korun. I v tomto případě se jedná o přestupek proti majetku.

Ve večerních hodinách nepozorovaně vnikli do jedné z ubytoven v Sobotce dva neznámí muži, kteří měli z volně přístupné kuchyňky odcizit z lednice kečup. Poté rychle z místa utekli, neboť je vyrušila správcová ubytovny. Možná, že to nebyla jejich první návštěva. Z lednice se totiž v posledních několika dnech podezřele ztrácejí potraviny. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti majetku.   PČR

Autor: Redakce

15.4.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Mráz na podzim. Ilustrační foto.
3

Následující čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné

Plameny v sobotu dopoledne zachvátily motorest v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ.
AKTUALIZOVÁNO
4

VIDEO: Kvůli požáru motorestu byly uzavřeny pumpa i dálnice D10

Výstaviště ukazuje krásu minerálů z celého světa. Děti se naučí poznávat fosilie

Minerály z Pákistánu, Peru nebo třeba Mexika si nadšenci tento víkend prohlížejí na brněnském výstavišti. V pavilonu B začala v sobotu výstava Minerály Brno.

Zimbabwe slaví, že Mugabe padne, ten ale odstoupit nechce

/VIDEO/ Tisíce Zimbabwanů vyšli do ulic hlavního města Harare, aby oslavili armádu, která odstavila prezidenta Roberta Mugabeho, a současně vyzvali třiadevadesátiletého diktátora, aby konečně rezignoval. Ten ale stále odmítá podobné prosby vyslyšet.

Nepodléhejte panice, vyzval vůdčí politické strany německý prezident

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier varoval politické strany, které se snaží vytvořit novou vládní koalici pod vedením kancléřky Angely Merkelové, aby se nezabývaly panickými debatami o nových volbách.

AKTUALIZOVÁNO

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT