Nečekaně dramatickou zápletku mělo vyvrcholení prvního ročníku kulinářské soutěže Maloúpská vařečka.

Polévkového krále neurčilo ani 394 hlasovacích kuponů, které se během dne nashromáždily, ani následně dvakrát prodloužený limit pro dodatečné hlasování. Zapeklitou situaci úvodního ročníku vzal do svých rukou starosta Malé Úpy Karel Engliš, který gordický uzel rozetnul podle aplausu diváků. Bylo to těsné, ale rozhodlo se.

RECEPT NEPROZRADIL

Jako první v historii vyhrála Bouda Malá Úpa se svým krkonošským kyselem.

„Jsme moc rádi a spokojeni, že lidem chutnalo," pochvaloval si Jiří Meloun. Jakou recepturou oslnil publikum? „Kyselo děláme podle tradičního receptu, nesmí v něm chybět hlavně houby. Ty prostě patří do Krkonoš. Dále také brambory a kvásek. Klasiku doplňuji i něčím svým. Čím? To si nechám pro sebe," nechtěl prozradit tajemství vítězné kuchyně Jiří Meloun.

Slovinská houbová polévka od hotelu Javor, která měla rovněž velkou přízeň návštěvníků akce, skončila druhá. Medailová meta patřila i třetí Restauraci U Kostela, jež navařila česnečku.

FRGÁLY I PSTROUŽEK

Byl to ovšem rébus, který nachystali divákům kuchtíci místních podniků. Ochutnat sedm druhů polévek, z nichž každá měla šmrnc se správnými ingrediencemi, a vybrat tu nejlepší, to byl panečku oříšek. Pod pokličkami se ukrývalo nejčastěji krkonošské kyselo, ale také staročeský oukrop či kachní kaldoun. Každý to navíc ještě opepřil vlastními specialitami, takže se podávaly borůvkové frgály, jelení guláš, bramboráky s povidly nebo pstroužek. K tomu místní pivečko i pečivo.

Mezi těmi, kdo důsledně ochutnával a pečlivě vybíral nejen z pestrého polévkového menu, byl rovněž starosta Malé Úpy Karel Engliš.

„Gastronomie k Malé Úpě patří. Všichni tady jsou místní boudaři, k tomu i maloúpský pivovar a pekárna," ocenil pestrou nabídku.

„Soutěže, kapely, zábava pro děti, to se velmi povedlo. Ale máme i náměty na vylepšení, přeci jen to byl první ročník. Mělo pršet, trnuli jsme, kolik přijde lidí," připustil starosta. Lidé přišli a byli spokojení. Jídlo mělo šmak a zábava také byla. Hlavně při soutěži v pojídání borůvkových knedlíků. V ní zcela triumfoval Tomáš Brož ze Suchovršic.

NEŽ PŘIJDE ZIMA

V sobotu profrčí přes Pomezky bikeři při Žacléřské 70 a pak už se vše bude chystat na zimu. V plánu jsou závody rohaček, lyžníků, masopust či noce loučí. Ještě než napadne první sníh, chtějí v obci stihnout vysadit alej u parkoviště Zátiší a přidat zeleň v prostoru bývalé celnice.

Jan Braun