Už příští pátek v krajské metropoli naplno vypukne majálesové veselí. Letošní jubilejní 10. ročník Hradeckého Majálesu je už dva týdny beznadějně vyprodán a jen na Facebooku má 12 tisíc potvrzených účastí. Ze zkušeností z minulých ročníků se ale do Šimkových sadů v Hradci může vydat i 16 tisíc hudebních fanoušků. „Opět se nám v prodeji vstupenek dařilo o něco lépe než loni," potvrzuje enormní zájem o festival mluvčí akce Robert Přinesdomů.

Centrum města však kvůli majálesu čekají omezení, pozor by si měli dát hlavně řidiči a cestující MHD. Od pátečních šesti hodin ráno do sobotních čtyř hodin ráno budou příští týden zrušeny zastávky KC Aldis a Šimkovy sady. „Zastávka KC Aldis bude dočasně zrušena pro všechny linky, zastávka Šimkovy sady pouze pro linky číslo 5,11 a 17," potvrdil za hradecký dopravní podnik Jiří Pracný.

Náhradní zastávky

Pro cestující jsou připraveny náhradní zastávky. Pro linky číslo 5 a 11 ve směru Tesla je to zastávka Magistrát města a pro linky číslo 5 a 17 ve směru na Terminál HD jsou to zastávky Buzulucká, Průmyslová škola a Magistrát města. Cestující linek 13 a 15 směr Věkoše budou moci k nástupu využít zastávku Magistrát města nebo Šimkovy sady a v opačném směru, tedy na Terminál HD zase zastávky Magistrát města nebo Buzulucká.

Dopravní omezení čeká také řidiče, kteří od pátku ráno do soboty neprojedou částí ulice Akademika Bedrny, ze silnice se jako tradičně stane pěší bulvár pro účastníky festivalu.

Každým dnem pořadatelé slibují odhalení line-upu výročního Hradeckého Majálesu. Po dvouleté pauze se na pódium do Šimkových sadů vrátí kapela Kryštof, která přiveze svou vyprodanou Srdcebeat show  speciálně upravenou pro venkovní akce.

Celý hudební program se letos odehraje na třech pódiích a fanoušci se mohou těšit také na kapely jako je Horkýže Slíže, Mandrage, Wohnout, UDG, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Jelen, ATMO Music, Slza, Rybičky 48, Skyline nebo interprety jako je Majk Spirit, Xindl X, Paulie Garand a Voxel.