„Já jsem si celý proces užila, ačkoliv první vstup jsem byla velmi nervózní. Publikum bylo skvělé a přišlo nás podpořit spoustu přátel. A to mně osobně hodně pomohlo. Na celou akci budu vzpomínat a už teď jsem pyšná, že jsem toho byla součástí, poznala skvělé lidi a především překonala sama sebe a posunula se zas o kousek dál. Také bych chtěla poděkovat všem, kteří se o nás starali, ať už to byl samotný organizační tým nebo naše patronka Verunka Kašáková," říká ke svému umístění 2. vícemiss Agro Markéta Santajová (na snímku vpravo).

Deset finalistek při pražském finále hodnotila odborná porota, která posuzovala nejen krásné postavy dívek ve společenských a večerních róbách, ale i rozhovor s moderátory. Nechyběla ani žádaná promenáda v plavkách a volná disciplína, která spočívala v souboji, kdy dívky stály na stupíncích a velkými nafukovacími beranidly se snažily jedna druhou shodit.

„Na závěrečné defilé jsme oblékly večerní róby a při živém vystoupení Honzy Nedvěda jsme nastoupily na závěrečné vyhlašování," popisuje průběh jičínská reprezentantka.

VÝSLEDKY

V kategorie Miss iZUN vyhrála Nikola Nejedlíková, Miss sympatie získala TIGER (Míchaela Šubrtová). Pro tyto kategorie hlasovali lidé přes facebook.
Porota pak stanovila toto pořadí:

2. vícemiss Agro Markéta Santajová
1. vícemiss Agro Patrície Joglová
Miss Agro Lada Pařízková.

Čtyřiadvacetiletá Markéta Santajová, rodačka z Jičína, studuje v Praze poslední ročník magisterského studia Kvalitu a zpracování zemědělských produktů. Má za sebou bakalářské studium na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v oboru Veřejné zdravotnictví.