Hlavním bodem návštěvy bylo oficiální podepsání memoranda o spolupráci tří stran – společnosti Škoda Auto, vlády a Královéhradeckého kraje. Podpis navazuje na rozhodnutí vlády schválit koncept regionální podpory v souvislosti s investicí Škody Auto v regionu pod Orlickými horami, kde se automobilka rozhodla proinvestovat zhruba 7,2 miliardy korun.

Do roku 2018 se společnost Škoda Auto zavázala rozšířit a zmodernizovat svůj kvasinský závod. Nová investice vytvoří až 1 300 nových pracovních míst a navýší výrobní kapacitu na 280 000 vozů ročně. Souběžně s investicí bude stát a Královéhradecký kraj investovat do rozšiřování veřejné infrastruktury a do zlepšení školství a zdravotnictví ve městě a regionu. Z veřejných rozpočtů by na Rychnovsko měly přitéct přibližně dvě miliardy korun. Před několika dny byla v Kvasinách zahájena výroba nové generace modelu vozu superb. 

PREMIÉR SOBOTKA prohlídku výrobních hal, v nichž vzniká třetí generace škodovácké limuzíny superb. Vlajkovou loď automobilky, která se začala vyrábět před několika dny a do prodeje půjde v červnu, si následně prohlédl společně s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Dopolední program v Kvasinách uzavřel podpisový akt memoranda o spolupráci mezi škodovkou, vládou a krajem.