Scéna jako z německého seriálu Kobra 11, dobře známého z televizních obrazovek. Na jedné straně padouch, vědomý si svého přestupku, na druhé policejní vůz s blikajícími majáky, marně se dožadující zastavení vozidla.

Střih. Cesta unikajícího automobilu končí bouračkou a viníka čeká pořádný finanční flastr, navíc mu hrozí i pobyt v nápravném zařízení.

Těsně před středečním rozedněním zastavovala policejní hlídka k běžné kontrole na silniční komunikaci v Trutnově automobil Renault Scénic. Jeho řidič na výzvu s nápisem stop dlouhodobě nereagoval, policistům nepomáhala ani zvuková či světelná znamení.

„Šestapadesátiletý řidič začal ujíždět. Při vjíždění na kruhový objezd však nedal přednost projíždějícímu vozu Škoda Fabia a narazil do něho. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a došlo jen k pomačkání plechů na vozidlech. Škoda byla později vyčíslena na 110 tisíc korun v případě postiženého a 20 tisíc korun na straně viníka," sdělila Iva Kormošová z trutnovské policejní stanice.

Řidič nebyl ani schopen předložit potřebné doklady. Chyběl mu jak řidičský průkaz, tak doklad o zdravotní způsobilosti. „Při kontrole údajů policisté v kartě řidiče zjistili, že má osmiletý zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu vyprší až v březnu 2021 a je v pořadí již čtvrtým zákazem. Muž se dopustil hned pěti přestupků najednou včetně jednoho trestného činu – maření úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu hrozí trest odnětí svobody ve výši dvou let," dodala Iva Kormošová.