Na Hradecku začíná trasa cyklostezkou z Kuksu ke kamennému mostu na Pláckách.  Tam v podstatě hezká cesta končí a skrz krajskou metropoli musí cyklisté různě manévrovat. To by se mělo v budoucnu změnit. Radnice chce vybudovat cyklostezku podél levého břehu Labe až po Aldis a Tyršův most, kolem soutoku a za fakultní nemocnicí by se napojila na stávající stezku k bývalým skleníkům v Třebši.

„Odsud bude pokračovat směrem na Vysokou nad Labem a Pardubice, přičemž úsek Hradec Králové – Vysoká má již vydané územní rozhodnutí a předpokládá se zahájení výstavby v příštím roce," potvrdil Jindřich Vedlich, náměstek hradeckého primátora.

Odborníky ale ještě čeká velká práce. Musí přesně vymyslet trasu či zajistit bezpečnost cyklistů zejména při křížení stezky se silnicemi. O placení se rozdělí město s Královéhradeckým krajem.

„Jsem rád, že se vybuduje další cyklostezka. Na Kuks jsem párkrát jel a je to příjemná a nenáročná trasa. Těším se, že se propojí právě hospital až s hradem Kunětická hora," svěřil se cyklista Petr Novotný z Hradce Králové.