Letos to tedy byl už 6. ročník a těšil se stále většímu zájmu. Podle organizátorů srazu bylo letos na akci kolem 350 strojů. O akci je velmi velký zájem i za strany návštěvníků. Na koncert Viléma Čoka přišlo několik stovek lidí. Nejvíce lidí se zde sešlo v sobotu odpoledne, kdy zde probíhaly různé akce, a to jak ze strany motocyklistů, tak zde byly připraveny soutěže pro diváky, ale i děti.

Letos opět uskutečnila „Spanilá jízda". Pavel „Netvor" Nentvich a Prokop Karmáček k tomu sdělili: „Tato spanilá jízda probíhá tak, že za doprovodu Policie ČR projíždíme po komunikaci, kterou jsme si vybrali. To všechno musí být povoleno předem. Dík tedy i policii, která nám s tím pomáhá. Vybíráme prostě takovou trasu, aby to pro lidi bylo zajímavé. Myslím si, že po dnešní jízdě to všichni chválili. Bylo to rychlé, příjemné."

Jízda zaujala lidi také podél cest

Motorkáři spanile projeli přes Martínkovice, Velkou Ves, Meziměstí, Jetřichov. Hejtmánkovice. Zavítali i na broumovské náměstí.

„Všichni jsme zdraví a v pořádku dojeli zpět na letiště, kde na nás čekalo krásně vychlazené pivko. Tak jsme prostě chtěli všechny ty mašiny ukázat lidem, kteří se sem na letiště nedostanou. Když si projedete všechny ty vesničky, tak uvidíte krásnou část našeho regionu. Je vidět, že lidi to baví, že všichni sedí na zahrádkách, vidíte babičky, dědečky, děti všichni nám mávali. Měli vlastně pěknou přehlídku všech krásných strojů, které se k nám sjely. A my jim za tuto podporu také děkujeme, máme z toho vždy husí kůži až na kotníku," řekli Pavel „Netvor" Nentvich a Prokop Karmáček.

Chtěli by větší zastřešení

Motosraz by se měl dále vyvíjet tak, že by organizátoři chtěli i nadále zkvalitňovat servis pro návštěvníky. Přemýšlí také o rozšíření zastřešení pro návštěvníky, jelikož se akce koná na letišti a není se kde schovat ať už před parným sluncem, nebo deštěm. Zde je velký problém, že v tomto regionu se těžko shánějí velké stany, které by pojaly ty stovky lidí, kteří sem přicházejí.

Akce byla také stoprocentně zajištěna občerstvením, byly zde i stánky s různými upomínkovými předměty.

Při konání letošního ročník přibyly další sponzoři, bez nichž by se akce nemohla vůbec konat.

Organizátorům této akce jistě patří poděkování za uskutečnění tak velké akce, která určitě dobře propaguje region a dělá dobré jméno městu Broumov.

Petr Cirkl