Mohl by se pyšnit tím, že je tím nej Mužem světa. Držitel titulu Mister International José Anmer Paredes Jaimes z Venezuely je však příjemný a pohodový hoch, který si na nic nehraje. V pátek přijel do Náchoda. Během jeho programu ho doprovázel loňský Muž roku 2013 Antonín Beránek.

Na Muže světa čekala návštěva Královéhradecké lékárny na městské poliklinice. Prohlédl si, jaké to v lékárně je, a dozvěděl se, kde všude působí a jaká léčiva připravuje. Lékárna má totiž nejen veřejnou část, ale zásobuje také krajské nemocnice a další zdravotnická zařízení. Připravují se zde také masti a další léčiva. José si dokonce vyzkoušel, jaké to je stát v plášti za tárou a obsluhovat zákazníky. Chvíli zpestření tak měli lékárnice i příchozí klienti. A ten nej Muž světa se na ně příjemně usmíval.

„Vloni nás navštívila anglická královna, tedy její dvojnice, která přijela na finále. Byla to ale ta oficiální dvojnice, která vypadá jako opravdová královna," sdělil Muži světa vedoucí lékárny Josef Dag Veselý.

José pak vyrazil na radnici, kde na něj čekalo přijetí starostou Janem Birke a oběma místostarosty Drahomírou Benešovou a Tomášem Šubertem.

„Jé, vás mám v přátelích na facebooku. Vidím tam, co vše děláte a moc se mi to líbí," řekla zde obsluhující dívka překvapenému Muži roku 2013 Antonínu Beránkovi.

Mezitím Muž světa obdivoval náchodské náměstí. „Líbí se mi tady ta historická architektura, a jak je to uspořádané. Je to opravdu zajímavé," podělil se o své dojmy z návštěvy českého okresního města. Pro Venezuelana je to totiž něco zcela neokoukaného a neobyčejného.

Na radnici se pak Josému líbila historická výzdoba obřadní síně. Je to už čtvrtý Muž světa, který do města na finále přijel a vítali ho právě zde. „Muže světa nikdy v této soutěži neporazím," žertoval starosta Birke. Po oficiálním uvítání mu z okna ukázal výhled na zámek a na náměstí včetně lavičky Josefa Škvoreckého. Později vyrazili na oběd do Hotelu U Beránka, kde je do dneška ubytován. Dnes si prohlédne náchodský zámek, navštíví také Městské středisko Marie. Nakonec na Muže světa čeká prohlídka Pivovaru Primátor.

Muž světa José Anmer Paredes Jaimes, který už v úterý přicestoval do Prahy, do Náchoda přijel na páteční večerní finále 15. ročníku soutěže Muž roku, která je obdobou soutěží ženské krásy. Byl jedním z desítek porotců, kteří během show vybrali z dvanácti finalistů Muže roku České republiky 2014. Současný čtyřiadvacetiletý nejkrásnější muž planety přijel také proto, aby vítěze dekoroval.