Na Romy, kteří se před obchodním centrem Atrium scházeli v hojném počtu, na jaře láteřila ředitelka centra Lenka Valentová. „Odrazují návštěvníky," stěžovala si tehdy směrem k magistrátu. Ten zareagoval a téměř denně tam nyní stojí mobilní služebna a … funguje to.

„Skutečně se jich tady neschází tolik a vymizeli i mladí, kterých bylo dříve plné Atrium i uvnitř," pochvaluje si ředitelka. „Strážníci tady mají takhle často být jen do konce července," obává se však. „Budou tam, pokud to bude  potřeba, obavy nejsou na místě," reagoval Zdeněk Fink, primátor města.

Městu navíc nahrává i fakt, že si městská policie pořídí druhou mobilní služebnu, zatím mělo jen jednu.

„Nové vozidlo bude disponovat i resuscitačním zařízením či defibrilátorem, což umožní strážníkům v případě nouze poskytnout i první pomoc, na kterou jsou vyškoleni," vysvětluje ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Strážníkům budou navíc k ruce i dva noví terénní pracovníci. Měli by působit právě v oblasti ulic Dukelská, S. K. Neumanna a náměstí 28. října. „Zaměří se na romskou komunitu a ovlivňování  jejího chování na veřejnosti," plánuje Miroslav Hloušek.