V neděli 27. prosince totiž začal řádit na ubytovně ve Špindlerově Mlýně, policisté ho dopadli o den později a nyní je ve vazbě. „Vyšetřovatel ho v úterý obvinil ze spáchání přečinu vydírání, porušování domovní svobody, nebezpečné vyhrožování, neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru, poškození cizí věci a ze zločinu obecné ohrožení," řekla tisková mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Čtyřiadvacetiletý muž totiž přítelkyni několikrát fyzicky napadl, neváhal se pustit také do její kamarádky, která se jí snažila pomoci. Jeho expřítelkyně, jíž po prvním útoku řekl, že se jde zabít, o něj přitom měla strach a kontaktovala policii. Mladík mužům zákona po telefonu oznámil, že je v pořádku, že přijde na služebnu. Místo toho však pokračoval v útocích.

„Ještě v neděli kolem devatenácté hodiny se vrátil za bývalou přítelkyní na ubytovnu. Zde jí zřejmě ze vzteku podpálil zimní boty a hořící jí je vhodil do pokoje se slovy: Jestli se ke mně nevrátíš, zabiju tě a vše tu podpálím," popsala policejní mluvčí.

Poté mladé ženě rozbil mobil, když chtěla volat policii, rozmlátil také dveře od vedlejšího pokoje, kde se zamkla společně s kamarádkou. Expřítelkyni nepomohl ani slib, že se k němu vrátí, znovu ji napadl, rozbíjel další věci a akci zakončil slovy: „Stejně všechno zapálím." Poté utekl neznámo kam.

Policisté ho chytili o den později.