„Jsem rád, že i opozice nakonec pochopila, že je potřeba jednat a nyní můžeme poskytnout firmě ABB podporu. V dnešní době, kdy po celé republice mizí zaměstnavatelé, je to pro Trutnov důležitá věc," komentoval jednání starosta města Ivan Adamec.

Poprvé o prodeji pozemků jednali zastupitelé v červnu. Proto ale vznikly nejasnosti o podpoře podnikatelského záměru, který by se mohl dostat do rozporu s předpisy Evropské unie, byl bod stažen z jednání. Vznikl tak prostor jak na jednání se společností Mapon, která plochy pro továrnu ABB zajišťuje, tak na zadání odborných posudků.

V pondělí zastupitelé společnosti Mapon prodej schválili za cenu podle aktuálního znaleckého posudku, nejméně ale za 20 milionů korun.

„Nejprve budou prodány dva pozemky, na nichž hodlá postavit novou továrnu společnost ABB. Město tento stabilizační krok významného trutnovského zaměstnavatele podpoří podporou de minimis, tedy slevou z kupní ceny ve výši 199 964 euro, tedy přibližně 5 milionů korun," sdělila Veronika Svobodová, mluvčí města. Jedenáct milionů dostane město ještě letos.