Do Lipek stavbaři, do Stěžer hradecká kybernetika? To je jeden z možných scénářů, který čeká brzy opuštěné objekty po obchodní akademii. Oba majitelé budov, kraj i město, detaily ladí.

Budovu v Lipkách čeká oprava

Bývalá základní škola v Lipkách, kam dosud chodili studenti oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum, patří městu. To má o jejím budoucím využití jasno jen zčásti, v první řadě se totiž bude muset opravit. „Objekt, z nějž se obchodní akademie odstěhuje, je ve špatném stavu. Město využije prázdného objektu k tomu, aby ho mohlo rekonstruovat s maximálním využitím dotačních peněz. O budoucím využití bude teprve definitivně rozhodnuto," říká mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková s tím, že jde o velice podobný objekt i po stránce technického stavu jako sousední Gymnázium Josefa Kajetána Tyla, jehož budova však už rekonstrukcí prošla. Náměstkyně primátora Romana Lišková ale připustila, že se do budovy v Lipkách studenti zřejmě nakonec zase vrátí: „Objekt by v budoucnu pravděpodobně měl sloužit ke vzdělávacím účelům," říká.

Přestěhuje se kybernetika?

Rozhodnuto není ani o osudu budovy v Lipové ulici ve Stěžerách, kde se dosud vyučovaly zbylé dva obory obchodní akademie. Objekt vlastní kraj a o jeho osudu má jasnější představu. Rád by volné prostory pronajal Střední a vyšší odborné škole aplikované kybernetiky, která sídlí v Hradecké ulici. „Ohledně budovy Královéhradeckého kraje ve Stěžerách se nabízí několik variant, přičemž jako nejpravděpodobnější z nich se v současné době jeví dlouhodobý pronájem právě této škole," uvedl Martin Holek z kanceláře hejtmana s tím, že jednání jsou teprve na začátku.