Jeho sokem byl Jaroslav Šolc z ČSSD, který získal od voličů sice největší počet hlasů (433), ale při tajné volbě ho podpořili jen čtyři zastupitelé z patnácti. „Bylo to připravené, nebylo co řešit," říká Šolc k výsledku.

Dosavadní starosta Stanislav Tlášek už předem avizoval, že po případném vítězství ve volbách nechce ve funkci pokračovat, v zastupitelstvu ale zůstává a ujal se i předsednictví ve finančním výboru.

Uvolněným místostarostou bude i nadále Jana Janatka (Živá Sobotka), pětičlennou radu doplní Luboš Patka (TOP 09), Barbora Špicarová Stašková (Živá Sobotka) a Jan Jirásek (KDU-ČSL). Protože Jaroslav Šolc (ČSSD) odmítl vést kontrolní výbor, byl funkcí pověřen Luboš Patka (TOP 09).

„Jsme malé město, čtvrtkem končí veškerá politika, a dále je to o běžné práci," říká nový starosta, který šel do voleb s představou, že bude pracovat v tandemu s Janem Janatkou, s kterým by se měli dobře doplňovat už jenom s ohledem na jejich původní profesní zaměření. Sestavit přehled priorit nebude podle jeho názoru problémem. „Je to ale jen vizionářský podklad, který samozřejmě v průběhu čtyř let dozná dílčích změn v kontextu dostupnosti dotačních peněz, bez kterých se téměř žádná větší stavební akce neobejde," míní.

Za důležité považuje přípravu projektu rekonstrukce náměstí Míru, který bude nutné řádně projednat veřejně, protože to je věc, která se dotkne všech. „Aktuálně musíme obratem dotáhnout projekt zateplení zdravotního střediska, kde je nutné do konce roku vybrat dodavatele," upozorňuje Jenček. Na akci v rozsahu 9 až 10 milionu korun včetně výměny oken už má Sobotka přislíbenou dotaci.

Před novým vedením stojí nelehký úkol sehnat prostředky na vybudování kanalizace v ulici Na Celné, kterou je nutné připravit před rekonstrukcí komunikace v úseku právě z ulice Na Celné až na hrad Kost. Kraj má totiž v plánu na podzim příštího roku konečně tuto zdevastovanou silnici opravit. „Víme o tristní situaci ohledně sportovního areálu. Už jen to, že škola není schopna naplňovat povinné osnovy tělocviku je špatné.

Celé to bude vyžadovat koncepční nápravu. Je tu pak mnoho dalších témat jako posílení bezpečnosti v Sobotce, případný kamerový systém, vrátit se k tématu kruhové křižovatky u základní školy, podpora vzniku nových stavebních pozemků pro rodinné domy i provozovny,aby nám neutíkali mladí lidé," doplňuje starosta.