„Dohodli jsme se, že ministerstvo ve spolupráci s městem Hradcem Králové projedná do 14 dnů s paní Štrosovou a Havránkovou výkup posledního pozemku," potvrdil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Právě kvůli dostavbě dálnice D11 se v úterý Franc společně s hradeckým primátorem Zdeňkem Finkem a poslanci Janem Birkem a Ivanem Adamcem sešel s ministrem dopravy Antonínem Prachařem.

Podle slov hejtmana ministr Prachař přislíbil pomoc při jednání se sdružením firem, které mají dostavět dálnici. „Jde o podpis dodatku smlouvy. Poté se může stavět dál," komentoval hejtman Franc.

Mluvilo se také o výkupu pozemků z Hradce Králové do Jaroměře. „Nabídl jsem panu ministrovi, že bychom výkup zbývajících asi pěti procent pozemků finančně podpořili. Během dubna se setkám s představiteli ŘSD a vyjednám možnou pomoc kraje," pokračoval hejtman Franc.

Řeč byla také o posledním dálničním úseku z Jaroměře na polské hranice. „Chceme jednat osobně i s dalšími majiteli pozemků, abychom urychlili výstavbu," dodal Otakar Ruml, náměstek hejtmana.

Podle ministra dopravy je Polsko s přípravou dálnice dále. Na polské straně by se mělo začít stavět už příští rok.

„S panem ministrem jsme se dohodli na pravidelných schůzkách k dálnici D11. Každé dva měsíce se tak budeme informovat o našich vzájemných krocích," zakončil královéhradecký hejtman.