- peníze, portmonky a jiné cennosti noste ve vnitřních kapsách oděvních svršků

- peněženky ukládejte na dna nebo do spodních částí tašek či kabelek

- kabelky a tašky mějte stále na očích, chraňte je proti neznámým nenechavcům

- v obchodech nenechávejte kabelky či tašky bez dozoru na nákupním košíku

- vyhýbejte se skupinám většího počtu osob, v tlačenici může dojít ke krádeži, aniž byste si něčeho všimli.

S alkoholem, bez řidičáku, za volantem

Turnov - Dechová zkouška nedopadla dobře pro řidiče, kterého policisté kontrolovali ve čtvrtek krátce po jedenácté hodině večerní v ulici Sobotecká. Při prvním i druhém měření přesáhla hodnota alkoholu v dechu hranici 1,5 promile. Následovalo zadržení řidičského průkazu a zákaz další jízdy. „Ještě tentýž den byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," informoval Petr Kmínek ze semilské policie.

Dalšího podnapilého muže za volantem odhalili policisté v neděli ve dvě odpoledne na silnici mezi Desnou a Kořenovem. Nejenže nadýchal přes 2 promile alkoholu, navíc ani neměl řidičský průkaz.

Sanita projela, řidička ale narazila

Desná - Stačí málo, aby nepozornost skončila dopravní nehodou. Jako na silnici I. třídy v Desné. Ve směru na Harrachov jel po přímém úseku řidič renaultu. Reagoval na výstražné zvukové a světelné znamení sanity tím, že auto zastavil u pravého okraje vozovky. Jenže řidička seatu, která jela za ním, do něj narazila. Přitom si sama způsobila zranění, ale jen lehké. „Nehodu policisté vyřešili blokovou pokutou, škoda je ale odhadnutá na 60 tisíc korun," uvedl Petr Kmínek ze semilské policie.