"Podle dostupných informací si pachatel zřejmě vytipoval přesnou dobu, kdy je svoz peněz prováděn a počkal na muže odnášejícího tržbu do auta u vchodu pro zaměstnance," uvedla Ivana Ježková z krajského ředitelství policie. Jak dodala, zde ho fyzicky napadl, povalil ho na zem a poté, co se o kufřík s tržbou chvíli přetahovali, mu ho z ruky vytrhl a utíkal s ním směrem k řece Metuji.

Policejní pes prý vyznačil cestu zhruba 200 metrů dlouhou, která končí ulicí U Starých lázní. Jedna z možných vyšetřovacích verzí je, že odtud mohl pachatel nebo pachatelé odjet přistaveným motorovým vozidlem.

V obchodě a jeho okolí bylo v té době velké množství zákazníků a zaparkovaných automobilů. "To je neuveřitelné. Odcházela jsem z nákupu krátce po půl sedmé a ani ve snu by mě nenapadlo, co se tam zanedlouho odehraje. Sama jsem si ničeho podezřelého vůbec nevšimla," nechala se slyšet Monika Hovorková z Náchoda.  

Podle Ivany Ježkové přepadený pracovník bezpečnostní agentury uvedl, že útočník byl asi 175 cm vysoké, štíhlejší a zřejmě sportovní postavy. Podle pohybů by se prý mohlo jednat o osobu fyzicky zdatnou, mladšího věku. Oblečený byl celý v tmavém, na hlavě měl kapuci a přes obličej tmavý šátek. Po celou dobu přepadení muž nepromluvil ani slovo.

"Kriminalisté v tuto chvíli na případu intenzivně pracují, zajišťují a vyhodnocují veškeré stopy, nicméně v této souvislosti žádáme i veřejnost o jakoukoliv informaci týkající se jak osoby pachatele, tak všech okolností související s tímto loupežným přepadením," řekla Ježková.

Veškeré infirmace je možné volat na linku 158.