V nekonečný příběh se mění kauza právníka z Hradce Králové. Jan Drbal byl už potřetí odsouzen za znásilnění k podmíněnému trestu.

Před Krajským soudem 
v Hradci Králové stál v roce 2014, 2015 i nyní v září 2016. A ani v tomto třetím případě nejde o definitivní verdikt. Státní zástupkyně se totiž ihned proti rozhodnutí odvolala.

Lucie Žabková totiž už při minulých líčeních nesouhlasila s mírným postihem. Vysvětlovala to především tím, že mladá žena měla po ataku právníka, jemuž je nyní šestašedesát let, posttraumatickou stresovou poruchu. „A také problémy v intimní oblasti," upozornila jedna ze znalkyň, jež během líčení vystoupila.

Problém, kvůli němuž je Drbal souzen už dva roky, se udál v listopadu 2013. Právník tehdy poskytoval k pronájmu nebytové prostory
v Hradci. Tehdy třiadvacetiletá mladá žena pracovala jako asistentka v realitní kanceláři a zaučovala se na makléřku. Poprvé vyrazila na obhlídku Drbalovy nabídky s kolegou.

Co je znásilnění?
Jan Drbal je odsouzen za znásilnění, i když neměl 
s poškozenou klasický sexuální styk. Proč to tak je? To vysvětluje státní zástupkyně ve spisu 
k případu: „Rozumí se tím jakékoli ukájení pohlavního údu na těle jiné osoby 
i pouhé osahávání poškozené proti její vůli 
na genitáliích a prsou."

„Měl na ni narážky, že má hezké oči," vypověděl makléř při výslechu. Na další schůzku už vyrazila žena bez doprovodu. „Volal mi, abych radši přišla sama, že je to moje zakázka," popsala poškozená.

Při prohlídce nebytového prostoru se jí pak podle její verze starší muž pokusil rozepnout horní knoflík u kabátu. „Ale tím to skončilo," řekla. Jenže pak ji pozval, aby s ním šla ve stejném domě do vyššího patra, že by měl k případnému pronajmutí také byt.

Tam prý zaútočil. „Cítila jsem na sobě jeho ruce. Opřel mě zády o zeď a začal mi rozepínat kabát i zip u bundy, kterou jsem měla pod kabátem. Sahal mi na prsa pod podprsenkou, pak mi vyhrnul tričko a líbal mi obnažená prsa a krk. Sahal mi i pod kalhoty, já jsem se bránila a říkala jsem, že je to nepříjemné," popsala.

Akt jež trval kolem pěti minut, ukončil její telefon, který začal vibrovat.

Právník tento popis odmítá. I když připouští, že mladé ženě sáhl na prsa. „Morálně jsem selhal, ale byl jsem sveden," řekl. Makléřka to prý udělala kvůli penězům. Žádné odškodné jí však soud zatím nepřiřkl, i když se uchází o 150 tisíc korun. „Jsem štvaná zvěř," prohlásil Drbal a upozorňoval na to, že je impotentní.

Kauza se v budoucích měsících opět vrátí k Vrchnímu soudu v Praze.