Na ustavující schůzi zastupitelstva mu hlas v tajné volbě dalo 27 z 37 přítomných zastupitelů. Ve svém druhém funkčním období v čele města se bude Fink opírat o koalici HDK, ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL, která má v sedmatřiceti­členném zastupitelstvu 22 mandátů. Fink byl jediným kandidátem na primátora.

Nyní bude zastupitelstvo volit náměstky primátora a členy městské rady. Očekává se, že novými náměstky budou zvoleni Milan Jaroš (ČSSD), Romana Lišková (Hradecký demokratický klub), Jindřich Vedlich (TOP 09) a Anna Maclová (KDU-ČSL).

„Chci ještě více otevřít radnici a spolupracovat se všemi zastupiteli," řekl Fink ve svém kandidátském projevu. Programové prohlášení by nové vedení radnice mělo předložit v prosinci. Fink už dříve uvedl, že za priority města považuje rekonstrukci historického Velkého náměstí, postupnou rekonstrukci malšovického fotbalového stadionu, opravy komunikací a chodníků podle předem stanoveného plánu a dokončení rekonstrukce škol.

Původně se mělo ustavující zasedání královéhradeckého zastupitelstva konat už 4. listopadu, ale kvůli stížnosti na volby, kterou podala strana Hradečtí patrioti, byl termín odložen. Soud návrh na neplatnost voleb zamítl 10. listopadu. Ve volebním okrsku Třebeš bylo sice zjištěno pochybení při sčítání hlasů, podle Českého statistického úřadu však neovlivnilo výsledek voleb.

Volby v Hradci Králové vyhrál HDK se ziskem 12 mandátů, druhé ANO má šest zastupitelů, třetí ČSSD pět mandátů. KSČM má čtyři křesla, po třech mandátech dostaly TOP 09 a ODS. Po dvou křeslech v zastupitelstvu získaly KDU-ČSL, která vystupovala pod značkou Koalice pro Hradec, a Změna pro Hradec.

V minulém volebním období v letech 2010 až 2014 v čele hradecké radnice stála koalice HDK, ODS, TOP 09, Volby pro město a Doma v Hradci, která v závěru volebního období disponovala nejtěsnější většinou 19 hlasů.