Unikátní a v řadě ohledů převratný materiál od německé firmy Prowell GmbH začal třebechovický podnik využívat jako první v České republice a jako druhý producent obalů v Evropě. Důvodem je zejména špičkové technologické vybavení firmy Solpap, které zaručuje maximální využití revolučních vlastností vlnité lepenky Next Board. Výhledově se inovovaný materiál na celkové produkci kartonážky Solpap bude podílet až 90 procenty.

Informoval o tom obchodní ředitel společnosti Solpap Jiří Horák s tím, že od tradičního obalového materiálu se vlnitá lepenka Next Board liší v použití pevnějších krycích i vnitřních papírů se sníženými plošnými hmotnostmi a zcela originální kompaktní konstrukcí kartónových nosných vln včetně jejich důmyslných kombinací. Díky tomu jsou obaly pevnější, výrazně skladnější a úspornější.

Vyšší přidanou hodnotu přepravních a spotřebitelských obalů z nové vlnité lepenky už v praxi využívá řada zákazníků kartonážky Solpap. Patří k nim třeba producent hřebíků Hašpl ve Velkém Poříčí nebo dodavatel kovových bytových doplňků Velos z Nového Hrádku na Náchodsku. Hlavní přínosy uživatelé vidí zejména ve zvýšené pevnosti obalů při zachování jejich ceny a v celkové racionalizaci firemní logistiky, ve snazší manipulaci při ručním balení zboží i v úspoře času při balení na balicích linkách, v možnosti dosažení kvalitnějšího potisku, ale také třeba v úsporách poplatků za likvidaci použitých obalů o nižších hmotnostech.

„Kvalita produktu je dána nejen použitými materiály a technologií výroby, ale i obalem, který zajistí, že se výrobek dostane kamkoliv na světě v dobrém stavu. Proto jsme rádi po krátkém období testování přešli na nový druh klopových kartonů od Solpapu," říká Aleš Říha, výkonný ředitel výrobního družstva Velos v Novém Hrádku. Po několikaměsíční zkušenosti mohou ve firmě potvrdit, že materiál Next Board i přes nižší gramáž přinesl pevnější obal, který se lépe skladuje a přepravuje a jehož použití nemá negativní dopad na proces balení či výroby. „Díky obalům z nové vlnité lepenky ve skladu materiálu celkově měsíčně ušetříme několik desítek paletových míst," konkretizuje jeden z přínosů Aleš Říha z firmy Velos.

V kartonážce Solpap se navíc rozhodli stávající technologie doplnit o špičkovou plně automatizovanou linku na výrobu klopových krabic od italské společnosti Curioni. „Nedávno spuštěná linka zvyšuje efektivitu přenosu jedinečných vlastností nového obalového materiálu do našich výrobků. Dává nám možnost nabízet maximální možnou kvalitu obalů s potiskem až tří barev, a to ve vysoké úrovni pevnosti," vysvětluje obchodní ředitel podniku Solpap Jiří Horák.