Tak třeba: Kdo by řekl, že za dělnickou stranu budou kandidovat soukromí podnikatelé? Přesto, na listině této ne zrovna konzervativní strany jsou hned dva…

Co nabízejí kandidátky?

Mámu s dcerou: Sociální demokracie si brousí zuby na vítězství. Na Královéhradecku kandiduje jako jednička letitá poslankyně Hana Orgoníková, jako šestka její dcera Lucie, mimochodem někdejší mluvčí vlády Jiřího Paroubka. „Maminku ale nechci ohrožovat," říká způsobně.

Zpěváka: Zemanovci vysílají na zteč velkého muže s velkým hlasem, zpěváka Daniela Hůlku. Ten pochází z Dřevěnic nedaleko Jičína, proto se uchýlil do rodného kraje. „Jsem možná trochu naivní, ale už nechci být jen ten, kdo sedí v hospodě a nadává," říká. Že bychom vyhlíželi nového ministra kultury?

Lyžařku: Olga Charvátová Křížová sice pochází ze Zlína, ale už roky působí v Krkonoších. Legendární lyžařka, bronzová medailistka ve sjezdu z olympiády v Sarajevu 
v roce 1984, kandiduje za sdružení Hlavu vzhůru. Do svých řad ji lákali také Zemanovci, ale ti narazili. „Dala jsem se 
k hnutí, v němž vidím své poslání," vysvětlila.

A dále hrají? Například herec Klicperova divadla František Staněk za TOP 09, živnostník roku 2012 David Smetana za KDU-ČSL či za Stranu Zelených Čeněk Růžička, předseda výboru na odškodnění romského holokaustu.