Tragédie s drogami• Květen 2008 v Chrasti na Chrudimsku 25letý recidivista bez řidičáku a zdrogovaný pervitinem vjel do protisměru na chodník, kde srazil 28letou ženu s tříletým dítětem. Na místě oba zemřeli. Řidič dostal maximální sazbu pět let.
• Říjen 2008 v Hradci Králové 26letý řidič před druhou ráno v křižovatce u Koruny na Gočárově třídě dostal v 180kilometrové rychlosti smyk a havaroval do stromu. Při nehodě byl usmrcen nejen on, ale i tři mladí spolujezdci. Přežila jen jedna dívka. Řidič měl v krvi marihuanu.

Zvláště stav 31leté ženy je totiž velmi vážný a nejsou u ní vyloučeny doživotní následky.

„Řidič vjel v pravotočivé zatáčce kvůli vysoké rychlosti do protisměru. Tam kvůli hrozbě srážky s protijedoucím autem strhl řízení tak, že dostal na suché silnici smyk a přes levý chodník skončil v oplocení domu. Pak s kutálejícím se autem srazil dva chodce jdoucí po chodníku. Ženu náraz odhodil do vozovky, 37letý chodec zůstal zaklíněný pod autem," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Test na alkohol dopadl u mladíka, který je v Novém Městě jako narkoman známou firmou, dobře. Se zkouškou na amfetamin a metamfetamin v krvi už ale nepochodil.

Za ublížení na zdraví z nedbalosti mu nyní hrozí až čtyři roky vězení. Zatímco muž skončil se zlomeninami ruky a kyčle v náchodské nemocnici, žena musela být kvůli poranění mozku a jater napojena na umělou plicní ventilaci a transportována do traumacentra královéhradecké fakultní nemocnice.

„Je v umělém spánku a její stav je vážný, i když stabilizovaný. Nejsou u ní bohužel vyloučeny trvalé následky," uvedl lékařský náměstek fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.