Cena FloccusJedná se o novou cenu, kterou letos poprvé udělovala Nadace České
spořitelny organizacím a jednotlivcům, kteří pomáhají lidem na okraji společnosti.

Floccus znamená latinsky chomáč, cena je inspirována právě chomáčem pampeliškového chmýří, které se stejně jako neziskové projekty vydává na nejrůznější místa, aby tam šířilo své poselství a vyklíčilo v něco krásného.

Oceněný získá nejen finanční dar, ale také skleněnou kouli, která je podobná pampelišce.

Floccus se uděluje v několika kategoriích – cena odborné poroty, cena zaměstnanců České spořitelny a cena veřejnosti.

Získaly ji organizace, které se věnují postiženým a jinak znevýhodněným lidem.

Cenu Floccus uděluje Nadace České spořitelny. Sdružení Neratov se dostalo mezi deset finalistů. Nakonec si ze slavnostního vyhlášení v pražské La Fabrice pracovníci sdružení odnesli hned dvě ceny, jednu od odborné poroty a druhou od veřejnosti.

Sdružení Neratov totiž vyhrálo také v internetovém hlasování. V neratovském sdružení získali také finanční odměnu, kterou využijí na další rozvoj svých služeb.

„Naše sdružení na cenu nominovala Lenka Štraubová, naše podporovatelka a dobrovolnice. Právě jí vděčíme za to, že jsme na slavnostním vyhlášení mohli zažít tak krásné překvapení," prozradila své pocity z úspěchu Zdenka Burešová ze Sdružení Neratov.

Ta také dodává, že je velmi ráda, že lidé podporují činnost neratovského sdružení.

Internetové hlasování skončilo 27. ledna a vyhlášení se konalo v Praze ve čtvrtek 29. ledna. Sdružení Neratov tak děkuje všem, kteří pomohli k ocenění svým hlasem, především pak Lence Šraubové a odborné porotě.