„Jsem s vedením města spokojená. Potěšilo mě, že se opravuje silnici směrem na Choceň. To bylo opravdu potřeba doslova jako sůl,“ prozradila před nedávnem Deníku Renata Válková z Kostelce. Oprava silnice, která byla ve velmi špatném stavu, byla společnou akcí Královéhradeckého kraje a Kostelce nad Orlicí.

Město mělo na starost práci na chodnících, kanalizaci a osvětlení a cena za tyto akce se měla vyšplhat zhruba k osmi milionům korun. Nový povrch byl v režii Královéhradeckého kraje. Ten zaplatí částku kolem dvaceti milionů korun.

Původně se předpokládalo, že by mohl být úsek uzavřený až do začátku října, následně jen do začátku září. Nakonec se však podařilo silnici otevřít již v pondělí. „Je tam povoleno předčasné užívání. Nyní jsou zde vykonávány ještě další práce – dokončují se chodníky a veřejné osvětlení, což už je v režii města,“ prozradila investiční referentka města Alena Cejnarová.

Z dřívějšího otevření silnice má radost také místostarosta Kostelce Luboš Lerch. „Jsem rád, že se po tomto úseku již může jezdit,“ prozradil. Někteří lidé měli obavu, zda oprava silnice neztíží rekonstrukci a zateplování základní školy, která se Na Skále nachází. Město však mělo tuto stavební akci dobře naplánovanou a dělníci i stavební materiál se k budově bez problému dostali. Škola se proto již skví v nových barvách.