Přípravy na zimní sezonu 2013/2014 vrcholí. Provozovatel areálu, společnost Melida a.s., připravil pro milovníky zimních sportů spoustu novinek. Můžete se těšit na rozšířené sjezdovky, změny ve struktuře a v prodeji permanentek, více bezpečnosti i moderní provozovny služeb jako restaurace, aprés-ski bary, půjčovny a nové služby.

Ředitel Skiareálu Čeněk Jílek o konkrétních připravených novinkách v rozhovoru řekl:

„Chceme naplnit ambice Špindlerova Mlýna, aby se z něj stalo pobytové středisko. Pro rozšíření a zkvalitnění služeb jsme v letošním roce investovali přes sto deset milionů korun. Příští rok to bude více než dvojnásobek. Do tří let bychom chtěli mít propojené areály Sv.Petr a Medvědín. Jednou z hlavních novinek pro nastávající zimu je rozšíření sjezdovek. Během léta prošla zásadní změnou červená sjezdovka na Medvědíně téměř v celé své délce, vzniklo také úplně nové propojení medvědínského hřiště s červenou. Věříme, že díky tomu bude lyžování na Medvědíně víc atraktivní a výrazně bezpečnější.

Co je ještě dále na zimu připraveno?
„Usilujeme o větší bezpečnost návštěvníků. Proto byly v dolní části černé sjezdovky pod tzv. „velkým hankem" instalovány bezpečnostní sítě, došlo k rozšíření lyžařských průjezdů mezi jednotlivými sjezdovkami. Novinkou bude nově otevřený Aprés-ski bar alpského typu v blízkosti dojezdu červené sjezdovky na Medvědíně. Vizí je nabídnout bar s rychlou, ale přitom kvalitní kuchyní v příjemném moderním prostředí. Ve Svatém Petru bude otevřena kompletně zrekonstruovaná vyhlídková Restaurace Na Pláni. Kdo toto místo z minulosti zná, bude mile překvapen, jakou proměnou provozovna prošla. Chceme nabídnout v útulném tradičním horském interiéru nejen rychlý oběd, ale i příjemné posezení u kamen nad šálkem čaje či horké medoviny."

Největší proměnou před zimou prošla Hromovka, respektive její prostor dojezdu. Co jste připravili zde?
„I zde bude vybudován Aprés-ski bar&restaurant, otevřený denně, od rána až do ukončení večerního lyžování. Novinkou bude dvoupatrová moderní multifunkční budova na místě bývalých pokladen. Kromě moderních pokladen zde najdou návštěvníci například také Infocentrum."

Novinek se dočkal ceník. Jaké změny jsou připraveny?
„Změnami reagujeme na podněty návštěvníků z loňské sezony. Novinkou je tzv. „vratný skipas", který nahrazuje dopolední jízdné. Nákupem specifické permanentky získá lyžař možnost jízdenku po 2 nebo 4 hodinách vrátit zpět, samozřejmě s navrácením části peněz. Pro časté návštěvníky zasněžených kopců bude nejvýhodnější některá z dlouhodobých permanentek či sezónní skipas All Season Špindl + Tatry, který je platný ve všech střediscích Skiareálu Špindlerův Mlýn a ve střediscích Slovakia Super Skipass. Po zkušenosti z minulé sezony mnozí návštěvníci jistě využijí i skipasy nazvané „10 dní ze sezóny" a „15 dní ze sezóny". S nimi lze lyžovat jakýchkoliv deset nebo patnáct dní v sezóně, dny nemusí jít za sebou. Tento druh skipasů je určen pro lyžaře, kteří se do Šp.Mlýna vrací po celou dobu sezóny a nemusí při každé návštěvě u pokladny kupovat novou jízdenku."

Jak přistupujete k rodinnému jízdnému?
„Stejně jako v přecházející sezóně zaměříme pozornost na rodiny s dětmi. Děti do 6 let u nás mohou lyžovat zdarma. Juniorské jízdné platí do 18 let dítěte. Pro rodiče, kteří se střídají v hlídání, přinášíme tzv. rodičovský skipas, který je v rámci obou partnerů přenosný."

Jak se osvědčily balíčky Ski & Stay?
„Navazujeme na loňský úspěch balíčků služeb s ubytovateli. V rámci nich mohou lyžaři získat až 30 procent slevu na skipas. Balíčky jsou výhodné pro aktivní partnerské ubytovatele, věříme, že se jich ke spolupráci s námi zapojí více."

Budete i letos podporovat místní děti a jejich chuť k zimním sportům?
„Ano. Příspěvek na permanentky pro místní děti bude z naší strany stejný jako v loňském roce. Platí na sezónní skipas All Season Špindl a poskytuje se na základní cenu, stejně jako tomu bylo v minulosti. Zaradují se však i ostatní místní. Ti, kteří mají ve Špindlu nahlášen trvalý pobyt, dostanou během předprodeje kterékoliv sezónní permanentky slevu. Platí jak na sezónky All Season Špindl a All Season Špindl + Tatry, tak na permanentky pro „10 nebo 15 dní". Předprodej probíhá od 1. listopadu do 19. prosince 2013 včetně."

Jaký plánujete režim jízd skibusu a parkování?
„Ohledně přepravy lyžařů ve skibusu probíhají jednání s městem, předpokládáme však stejný režim jako loni. Na parkovišti Medvědín bude nově zřízeno cca 100 parkovacích míst. Pod Hromovkou plánujeme rozšíření stání podél Labe. Parkování bude zdarma.

Dáša Palátková