Dvoudenní akce snad stále více získává na oblibě jak u mladší generace, tak u dříve narozených. Mladé láká hudební nabídka. V pátek zabodovala kapela Žlutý pes a Ondřej Hejma. V sobotu v parku vystoupil Jiří Schmitzer či Josef Fojta. Na hlavním pódiu zahráli The Brownies, Petra Janů či Mustang Bluesride. Večer patřil úžasné kapele The Tap Tap.

„Vybrali jsme je proto, že hrajou skvělou muziku, rádi zároveň podpoříme muzikanty z Jedličkova ústavu. Je to skvělá ochutnávka pro malé město," míní Jiří Suchánek jako hlavní pořadatel soboteckého dění.

„Dáváme příchozím ochutnávat nové věci, a tak snad i proto sem k nám přijede téměř osm tisíc lidí," zdůvodňuje oblíbenost akce. Do Sobotky přijela také Prague Conspiracy, sobotní večer pak zakončil keltský folk v podání Benjamings Clan.

Hojný počet návštěvníků migroval z náměstí do parku za řemeslnými výrobky a produkty.
„Hodně stavíme na tradici, letos jsme se soustředili i na gurmánskou část a speciality. Bylo zde například více stánků s kávou i větší nabídka pivních speciálů, občerstvení si tu našli i vegani," říká Petra z pořadatelského spolku Jarmark.

Sobotka se podle Dany Vejnárkové rozrostla o víkendu téměř o osm tisíc obyvatel. „Rozdali jsem dva tisíce pásek pro účinkující a prodejce. Zaevidováno máme 340 stánků, na pódiu se vystřídalo 19 seskupení a kapel," sčítá účastníky členka organizačního týmu.