Střelba se odehrála v pondělí 23. února večer po sedmnácté hodině. Deník o případu informoval jako první.

„Během zhruba půl hodiny dosud neznámý pachatel lehce zranil v centru Náchoda tři osoby, dvě ženy a jednoho muže, střelbou ze vzduchovky," sdělila Ivana Ježková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Ke střelbě došlo v oblasti zhruba u Pražské ulice směrem k benzinové čerpací stanici. „Byly slyšet výstřely. Někde tady z těch baráků. Tady ale bydlí samí důchodci," usuzoval jeden z dotazovaných obyvatel, který se v podvečer v místě pohyboval.

Zpráva vyvolala rozruch

Po různých zprávách z poslední doby o atentátech a střílejících šíleních v zahraničí vyvolala zpráva rozruch. Případ se okamžitě stal předmětem debat třeba mezi studenty na nedaleké Obchodní akademii. „Upřímně mě to dost vyděsilo. Každé ráno tudy chodí velké množství studentů do školy, mezi nimi i já. Teď si pravděpodobně celý měsíc každé ráno vzpomenu na to, co se stalo a budu na pozoru. Co kdybych tam v tu chvíli byla já nebo někdo z mých přátel?," popsala své pocity sedmnáctiletá studentka Nikol.

Studentka dále dodala: „Strašné, co se děje. Tohle určitě není normální a mělo by se proti tomu něco dělat. Jít večer po městě není rozhodně bezpečná záležitost."

Zpráva vyvolala rozruch také na Facebooku. Na stránkách Náchodského deníku ji komentovalo několik čtenářů. Například David Vlach uvedl: „To aby se člověk bál vyjít ven." A Jarmila Hromádková se pozastavila na tím, jaký charakter člověka to mohl udělat: „To je hrůza. Co je to za lidi?"

Další ze čtenářů Mirek Holeček k tomu napsal: „Ptám se, jestli a kde byla městská policie. Určitě rajzovala na dávání botiček a na kamerový záznamy a klid v ulicích nikdo pozor nedává."

Policie, která má sídlo jen pár kroků od místa, kde ke střelbě došlo, už od okamžiku události po pachateli pátrá.

„Policisté obvodního oddělení ve spolupráci s náchodskými kriminalisty začali okamžitě tyto tři události prověřovat a ve věci zahájili úkony v trestním řízení pro výtržnictví," uvedla Ježková.

Policie chce předně zjistit, kdo ze vzduchové zbraně střílel, a poté zda se jednalo o úmyslné či nedbalostní jednání. Pachateli zatím hrozí až dva roky vězení, ale to není konečné. Není totiž vyloučeno, že policie může právní kvalifikaci ještě změnit a trest může být i tvrdší.

(mif, bed)