Kostel sv. Jana NepomuckéhoKostel se nachází v lokalitě nazývané Vrchní Orlice, která byla po druhé světové válce vysídlena a dnes tu stojí pouze několik staveb, které slouží převážně jako víkendové chalupy.

Kostel stojí u silnice mezi Bartošovicemi a Neratovem, jednou ročně se zde koná poutní mše. Barokní kostel je zchátralý, díky výstavě Světýlka se snaží organizátoři vrátit do kostela opět život.

Finance na opravu kostela se snaží získat také Sdružení Neratov.

Návštěvníci zde mohli zhlédnout zcela osvícený interiér opuštěného kostela. Ten do dálky zářil různými světly a svítidly, samozřejmě nemohly chybět tradiční svíčky. Interiér kostela však rozsvítily také různorodé lucerny, historické lampy na petrolej, kostelní lampy a keramické lampy z chráněné dílny v Bartošovicích.

Každý návštěvník si tu mohl rozsvítit také svou svíčku. Nebo si zapálit lampiónek štěstí, který si zde mohl zakoupit.
Romantickou atmosféru však v kostele sv. Jana Nepomuckého nenavozovala pouze zapálená svítidla. Kostel byl také vyzdoben podzimním aranžmá, nechyběly tu květiny, dýně ani kaštany.

„Letos pořádáme tuto akci popáté. Světýlka mají obrovský úspěch, za víkend tu projde několik set lidí. Hodně sem chodí zejména ti, kdo zde mají v blízkosti chalupy," vysvětlují hlavní organizátoři výstavy Vladislav Bukáček a Petr Zámečník.
Ten také dodává, že myšlenka této výstavy se zrodila v době, kdy se na bartošovickém kopečku vyráběly keramické lampy na zakázku a zrodil se nápad je někde vystavit. Od té doby se světýlka vystavují každoročně.

Návštěvníky kostela zaujala zejména atmosféra, která v kostele panovala. „Jezdíme sem pravidelně, bydlíme nedaleko. Do tohoto kostela jezdíme už spoustu let. Pokaždé, když se tu něco děje, snažíme se přijet podívat Je to tu magické, zapálené svíčky ve tmě navozují příjemnou atmosféru," prozradila rodina Luxova z Kunvaldu. Při návštěvě rozsvíceného kostela mohli návštěvníci také přispět na jeho znovuobnovení.

Také vstupné z nedělního koncertu skupiny Traband bylo použito pro tyto účely. Kostel je rozsvícen ještě během dnešní noci, máte tedy poslední možnost vidět Světýlka na Vrchní Orlici.