Zrekonstruovaný areál budou moci místní využívat už v roce 2018. Jedná se o významnou investici v řádech jednotek milionů korun. Své zázemí zde najdou žáci základní školy a také děti z družiny. Sportovnímu vyžití se zde bude moci věnovat ale i široká veřejnost.

Přestavba celého areálu bude rozdělena na dvě samostatné etapy. V první etapě, která byla zahájena již počátkem tohoto roku, připravilo město projektovou dokumentaci, zaměří se také na získání různých povolení a v nejbližších dnech v Týništi proběhne výběrové řízení na dodavatele stavby. „Ještě letos chceme zahájit výstavbu víceúčelového hřiště s umělým povrchem, které bude stát přímo za tělocvičnou základní školy," prozradila starostka města Jana Galbičková.

Toto hřiště budou využívat hlavně děti ze základní školy. Budou si tu moci zahrát míčové sporty i malou kopanou.

Multifunkční hřiště bude oploceno a nebude zde chybět ani kvalitní tartanový povrch. Se stavebními pracemi na novém hřišti o rozměru 34x17 metrů souvisí také úprava chodníku mezi školním dvorem a parkem. Ve sportovním areálu bude navíc zřízen malý objekt pro správce areálu s technickým zázemím.

S druhou etapou stavby chtějí začít v Týništi už na jaře příštího roku. Zaměří se na rekonstrukci travnatých a asfaltových ploch, oprav se dočká také pískové doskočiště, které je již ve špatném stavu. „Chceme zde vybudovat důstojné zázemí pro širokou sportovní veřejnost pro rekreační sport, užívaný zejména v odpoledních a večerních hodinách," vysvětluje starostka Týniště nad Orlicí Jana Galbičková.

V Týništi tak vznikne atletická a rozběhová dráha s umělým povrchem, travnaté hřiště pro malou kopanou, plocha pro fitness prvky, prostor pro hod koulí a skok do dálky. Nebude zde chybět ani odpočinková zóna, nové zpevněné plochy a návštěvníci zde budou moci využít také nového parkoviště.
To ale není vše, tím sportovní vyžití ve městě nekončí. Za školou totiž vznikne ještě jedno hřiště, a to dopravní. Tyto prostory budou moci využívat malí cyklisté, kteří si zde vyzkouší například jízdu na kruhovém objezdu nebo chování při průjezdu křižovatkou. Na jeho výstavbu chce město žádat o dotaci.

Obě části, jak atletické sportoviště, tak i dopravní hřiště budou mezi sebou oddělena výškově. Sportovní areál bude oplocen, vybaven provozním řádem a na provoz bude dohlížet správce.