Projekt, který je podpořen dotací ve výši 18 milionů korun, vzala iniciativně pod svá křídla trutnovská Základní škola V Domcích. Žádost o dotaci jsme podali v květnu, nyní už víme, že jsme byli úspěšní a začneme projekt realizovat," potvrdila ředitelka zmíněné školy Zuzana Horáková – Radová.

Prošli seminářem

Jak vše konkrétně bude probíhat, se žadatelé ze třiceti škol dozvěděli na prvním semináři, který pro ně V Domcích uspořádali.

Zuzana Horáková-Radová informovala, že z Trutnova kromě školy, v jejímž čele stojí, získají dotykové notebooky také ZŠ Mládežnická, ZŠ kpt. Jaroše, ZŠ Rudolfa Frimla a ZŠ Náchodská. Zkrátka nepřijdou ani některé střední školy ve městě.

Jde o Czech Sales Academy, Obchodní akademii, Střední zdravotnickou školu a Střední průmyslovou školu.

Pedagogové techniku vítají. Kromě toho, že se budou moci s její pomocí lépe vzdělávat, bude také přizpůsobena tak, aby na ní mohli vytvářet takzvaná oborová didaktika. „Notebooky dostanou i pedagogové z okolních obcí a měst, například v Peci pod Sněžkou, Horním Maršově, ale také v dalších obcích a městech mnohem vzdálenějších," doplnila údaje ředitelka.

Nejvýše dvacítka

Maximální dotace pro jednu školu je 475 tisíc korun, což představuje zásilku dvaceti moderních notebooků . „Některé školy jsou menší, jiné velké, množství dodané počítačové techniky se tedy bude odvíjet podle počtu žáků v jednotlivých školách," uzavřela ředitelka Zuzana Horáková – Radová.