Dokonce i státní zástupkyně navrhla změnu. Nezdálo se jí, aby dvaadvacetiletý Stanislav Cina šel za trestný čin zvaný sexuální nátlak do vězení. 
V závěrečné řeči řekla, že by mohl dostat podmínku. Byť podle řeči paragrafů mu hrozilo vězení od pěti do dvanácti roků.

Nakonec Krajský soud 
v Hradci Králové rozhodl přesně podle názoru žalobkyně Lucie Žabkové. Obžalovaný mladík do vězení nepůjde, byl potrestán podmínkou na tři roky s odkladem na pět let.

„Doznal se k té činnosti. Celou dobu spolupracoval. Uvedl sice, že si na spoustu věcí nevzpomíná, tak to ale bývá. Pachatelé osloví množství dívek, reálně věřím, že nelže, že se v tom množství ztrácí," řekla.

Cina byl obžalovaný z toho, že mezi lety 2012 až 2015 obtěžoval minimálně šestadvacet dívek. Oslovil je pomocí internetu – na sociální síti Facebooku nebo na komunikačních programech Skype a ICQ. I když věděl, že jim ještě nebylo patnáct (sám se vydával za šestnáctiletého), donutil je, aby mu poslaly pornografické fotky. Když tak udělaly, většinou jim začal vyhrožovat, že je zveřejní. Chtěl totiž další a další snímky.

„Jedna z dívek to pak oznámila policii, s tím, že ji vydíral," upozornila státní zástupkyně.

„Samotný průběh procesu už pro něj byl ponaučením. Slíbil, že se už ničeho podobného nedopustí," přidal se Cinův obhájce.

Státní zástupkyně navíc upozornila, že nedošlo k fyzickému kontaktu s poškozenými, proto podle ní vlastně nešlo o sexuální nátlak. Soudce Luboš Sovák na tuto variantu přistoupil.

„Při přístupu obžalovaného, zvážení přitěžujících i polehčujících okolností, lze uložit podmíněný trest. Je předpoklad, že již soudní projednávání pro něho bylo trestem, tak že se už ničeho podobného nedopustí," vysvětlil.

Byl jiskrou v jejím životě

Hradec Králové - Šestadvacet dívek se stalo objektem odsouzeného Stanislava Cíny.

Způsob, jakým své oběti kontaktoval, byl vždy stejný. Oslovil je pomocí internetu.

Vybíral si náhodně a velmi často měl úspěch. Dívky, protože byli mladší patnácti let, byli často naivní a lehce mu podlehli. „Zájem obžalovaného byl jiskrou v jejím životě," popsala u soudu zmocněnkyně jedné z poškozených. Proto mu dívka podlehla, navíc je podle psychologů velmi lehce ovlivnitelná.

Tato mladá slečna mu první várku fotografií poslala dobrovolně, ale to neměla dělat. Když odmítla přidat další snímky, Cína jí začal vyhrožovat. Jeho chování mělo velmi neblahý účinek. Dívka se začala sebepoškozovat, měla problémy ve škole, rozhádala se s babičkou a nakonec skončila v dětském domově.