Časy se však mění a střílení po plechovkách, růžích a slepicích vystřídalo pravé sportovní zápolení. Třeba takové, které se v sobotu konalo v Kulturním domě v Dobré Vodě, kde se sešlo na padesát kluků a holek, jež poměřili své puškohledy při Celostátním přeboru Českomoravské myslivecké jednoty v loveckém čtyřboji ze vzduchovky.

Diabolky při tomto klání směřovaly na terče s vyobrazenou liškou, srncem, kamzíkem a kňourem. Nad celou akcí pak bedlivě dohlížel hlavní rozhodčí Josef Kraus. „Závodníci jsou rozděleni do třech kategorií. V první jsou střelci do deseti let, další jsou v rozmezí jedenácti až patnácti let a poslední kategorii tvoří junioři," informoval Deník Josef Kraus.

Když se však člověk zadíval na použité pušky, jen těžko by v nich hledal podobu s těmi na dědově půdě. Spíš by si vybavil zbraně vyobrazené v různých počítačových hrách. Avšak i zde platí, že není vzduchovka jako vzduchovka. „V soutěži jsou povolené jak vzduchovky, tak i plynovky či větrovky, tedy pušky pracující na principu stlačeného vzduchu," doplnil informaci hlavní rozhodčí, který si v poslední době všiml enormního zájmu o střelecký sport. Za jeho zvyšující se popularitu může vděčit ansámblu kolem celkové vítězky Světového poháru v biatlonu Gabriely Soukalové.

„Jak se říká, příklady táhnou. A biatlon je teď v kurzu a s ním i samotná střelba," dodal Josef Kraus. A že příklady táhnou potvrdila i osmiletá Berenika Kavánová, která se střelbě na terč věnuje již od pěti let. Jejím vzorem však není lyžařka, ale její rodina. „Střílím já, táta i třináctiletý syn," řekla maminka malé střelkyně Martina Kavánová jejíž dcera se v dobrovodském závodu nakonec umístila na osmém místě. Ale i s osmým místem se Berenika Kavánová může stát postrachem všech kolotočů v okolí. Ostatně jako i další úspěšní i ti méně úspěšní střelci ze vzduchovkového klání v Dobré Vodě.