Jedním z míst bylo i nejznámější centrum našich nejvyšších hor. Ve skiareálu Špindlerův Mlýn to v průběhu celé soboty opravdu žilo. Nejvíce si užily děti, pro které byly v průběhu dne připraveny soutěže a hry, na pódiu si užily dětskou diskotéku a přivítala je nejúspěšnější česká snowboardistka Eva Samková, rodačka z Vrchlabí.

Slavnostní skiopening začal v pátek, kdy návštěvníci lyžovali za symbolických padesát korun, což se setkalo s ohromným zájmem.

Hlavní program k zahájení lyžařské sezony se pak hlavně konal v sobotu ve Sv. Petru, a to od ranních hodin, kdy proběhl další ročník oblíbených závodů pro veřejnost S ČT Sport na vrchol. Celý den hlavně patřil dětem závodily na sněhu, užily si dětskou diskotéku nebo program v Relax Zóně. Navíc se zdarma mohly proletět balonem a vidět tak areál z výšky.

„Večerní program pak ve Svatém Petru vyvrcholil Kässbohrer show neboli synchronní jízdou roleb, která se nyní úplně poprvé uskutečnila v Česku," uvedl ředitel skiareálu Čeněk Jílek.

Návštěvníci si užili velkolepou módní přehlídku Bogner Fashion show i slavnostní ohňostroj.

Tím ale Ski Opening nekončil pokračoval v Dolská Music Clubu, kde Sportalm představil novou zimní kolekci. Večer patřil kapele MIG 21 v Music Clubu Silver Rock.

Lyžařskou sezónu zahájily také areály Herlíkovice, Bubákov , Kněžický vrch nebo v Mladých Bukách. Omezeně se jezdí na Pomezních boudách. Lyžaři také vyrazili na tratě v Harrachově nebo v Rokytnici nad Jizerou. (bm, njt)