Oficiální zahájení se konalo v jednu hodinu u místního pomníku padlých, kde se úvodního slova ujal starosta Ladislav Groh, který mimo jiné prozradil plány do budoucna. „Rádi bychom vybudovali zázemí pro volný čas, pergolu, gril a hřiště pro sportovní vyžití starších občanů," nastínil jeden ze záměrů obce Groh.

Dalším plánem je také vybudování zázemí pro hosty obce. „Jsme sice malé obec, ale myslím si, že široko daleko jediná, která každý měsíc pořádá jednu či dvě akce. Proto jsme se rozhodli a rádi bychom nabídli návštěvníkům možnost ubytování," prozradil Groh.

Následně byl pro místní i návštěvníky na hřišti přichystán bohatý program. Obec své narozeniny pojala sportovně a tak jsme si mohli vyzkoušet například lukostřelbu, petang nebo přetahování lanem. Spousty legrace a dobré zábavy si užili dospělí a hlavně také děti.

V salónku hospody měli zájemci možnost prohlédnout si výstavu fotografií, která znázorňovala historii této malé vesničky.


Po celou dobu až do sedmé hodiny večerní k tanci a poslechu hrála novopacká folková skupina Matylda a samozřejmostí bylo i chutné občerstvení. Zábava se poté přesunula do místní hospody, kde ještě dlouho pokračovala.