V podzimních volbách kandiduje Oldřich Vlasák za pravicovou ODS a do kampaně plánuje investovat přes půl milionu korun. Všechny peníze ale neutratí teď, v případě postupu do druhého kola si nechává rezervu: „A pak do toho šlápneme pořádně," rozdával úsměvy Vlasák.

Projekty z šuplíku

Poslední čtyři roky v rukou současného zastupitelstva města hodnotí podle svých slov spíše kriticky. „Já osobně bych kladl větší důraz na spolupráci s okolními obcemi a také na přípravu dalšího volebního období," podotkl Vlasák. „Projekty se tahaly spíše 
ze šuplíku, nic moc nového se nevymyslelo. Slabá je mezinárodní spolupráce a také komunikace s partnerskými městy," vyčetl současnému vedení města.

Fandí Soukupovi

Na kandidátce ODS věří 
v Hradci Králové hlavně Martinu Soukupovi, jeho možný neúspěch v říjnových komunálních volbách si nepřipouští. „Myslím, že Martin Soukup patří v naší kandidátce mezi ty nejzkušenější a důvěryhodné politiky. Za mého působení byl i mým náměstkem, takže mu plně věřím," dodal.

Zároveň slíbil, že do voleb objede svojí volební dodávkou všechny obce ve volebním obvodu. Připomeňme, že na Královéhradecku usiluje o zvolení hned 11 kandidátů.

Michaela Zumrová