Koaliční a opoziční zastupitelé města se shodli pouze v tom, že výbor by měl vzniknout a že by poradenská organizace měla být odpovědná zastupitelstvu, nikoliv užší jičínské vládě na radnici, tedy městské radě. Činnost výboru je totiž důležitá jde o nadnášení podnětů, jakým způsobem by se město v budoucnosti mělo vyvíjet.

Vznik výboru či přesněji řečeno proměnu komise ve výbor v prosinci nadhodil člen opozice Miloš Starý (Jičínský demokratický klub) a koalice mu dala za pravdu. Při úterním zasedání byl však jedním z deseti, kteří se rozhodli výbor bojkotovat. Nelíbil se mu počet křesel, které koalice určila opozici. Ze třinácti křesel by kontrolovala pouze čtyři.

„Řekněte, kolik křesel nám vlastně dáte k dispozici?" otázal se oponentů Martin Puš (ODS). Zavládlo ticho, jakoby se každý obával vyslovit odpověď. „Tak řekne mi to někdo?" ponoukal Martin Puš. Nakonec si slovo vzal radní Luděk Havel (Sdružení pro Jičín) a pravda vyšla najevo.

„Devět ku čtyřem? To si snad děláte legraci," rozhořčil se Petr Šindelář (Jičínský demokratický klub).

„Pokud podpoříte váš model výboru pro rozvoj, vzkazuji vám, že my do toho nejdeme. Doplňte si ty čtyři členy, jak uznáte za vhodné," varoval jičínskou vládu Miloš Starý. Opozice se pokusila prosadit model sedm ku šesti ve prospěch koalice. Marně. Jedenáctka přebila desítku.

Opozice na oplátku ihned po schválení počtu členů splnila svou pohrůžku. „Tímto vám oznamujeme, abyste si výbor sami doplnili do třinácti," potvrdil Martin Puš s tím, že opozice pouvažuje o zřízení vlastního stínového výboru. Radní Luděk Havel však navrhl dát opozici šanci na přehodnocení stanoviska a ponechat prozatím čtyři křesla neobsazená. „Pokud opozice bude trvat na své neúčasti, navrhuji uvažovat o snížení počtu členů," sdělil.

Diskuse se však nerozhořela jenom o poměrném zastoupení koalice a opozice, obě strany se vzájemně napadaly za to, že do výboru nechtějí dosadit ani tak odborníky, jako spíše straníky. Toto téma se nicméně nedobralo k žádnému konkrétnímu závěru.

Zvolení členové výboru pro rozvoj

Zastupitelé, přesněji koaliční jedenáctka, také schválili obsazení devíti míst ve výboru a určili předsedu. Bude jím Luděk Havel. Dalšími členy jsou Robert Smolík, Jiří Balský, Jiří Vojtíšek, Zdeněk Dlabola, Jiří Zeman, Ladislav Komárek, Roman Tachas a Luděk Moravec.