„Chtěli jsme nejdříve jen tři náměstky, ale nejspíše budou čtyři jako doposud. Z každé strany jeden. Za HDK jsme nominovali Romanu Liškovou," potvrdil primátor Zdeněk Fink, který město povede už v druhém volebním období.

Lídr a náměstek pro investice Jindřich Vedlich v neděli potvrdil, že ho strana navrhla jako náměstka. „Chtěl bych pokračovat v resortu, který vedu nyní," uvedl Vedlich.

Stejně uvažuje i Anna Maclová, která má na starosti sociální oblast a školství. „Ještě se ale budeme bavit s ČSSD o jejich představě. Je možné, že se tedy s posty zamíchá. Moudřejší budeme v pondělí večer," dodala Maclová.

Lídr ČSSD Milan Jaroš Hradeckému deníku potvrdil, že jedním z náměstků bude on sám a v radě města obsadí jeho strana dvě křesla.

Stranou tak zůstalo hnutí ANO 2011, které skončilo ve volbách druhé. „Respektujeme rozhodnutí vítěze voleb. Co však nerespektujeme, je způsob komunikace jak s HDK, tak s ČSSD. Důvody našeho nepřijetí do koalice jsou zvláštní a pro mnohé úsměvné. Chtěl bych vyjádřit obavy nad spojením koalice s ČSSD, která ještě v den voleb navrhovala našemu hnutí, že se spojíme proti HDK, abychom měli větší vyjednávací potenciál. Opozici bereme a budu chtít, abychom ji vedli konstruktivně, určitě budeme vidět a slyšet," vyjádřil se k radniční koalici Václav Víška, zastupitel a lídr ANO 2011.