Přijeli, ubytovali se a ráno zjistili, že před hotelem jejich auto nestojí. V horském středisku poslední dobou častá situace.

Nejsmutnější ze všech postižených byl zřejmě německý turista, kterému zmizel VW Transporter v úpravě Camping. „Škoda tu přesáhla 1 milion 600 000 korun. A nebyl to jediný drahý vůz, který během posledních dní zmizel," upozornil Petr Kmínek ze semilské policie.

Další auto, VW Multivan s německou registrační značkou, se v Harrachově ztratilo v noci z neděle na pondělí. Uvnitř se nacházely osobní věci a lyžařské vybavení za bezmála 37 tisíc korun. Samotné vozidlo majitel ocenil na 400 tisíc.

Během pondělí se pak někdo zmocnil Audi A6 tmavozelené barvy. V autě zůstaly dva páry sjezdových lyží značek Salomon a Big Foot a sněhové řetězy. Tady je celková škoda odhadnutá na půl milionu.

Od předchozích krádeží přitom neuplynula dlouhá doba. Hned dvě vozidla, Mazda 3 a Audi A6 zmizela z pátku na sobotu v předminulém víkendu. Obě vozidla byla tu noc zaparkovaná na parkovištích a majitele čekalo velmi nepříjemné ráno.

Lepší situace zatím letos panuje ve východní části hor. Na území trutnovského okresu zatím evidují pouze jednu krádež.

„Z neděle na pondělí 11. ledna od penzionu ve Svatém Petru zmizelo Audi A6 Quatro combi se střešním nosičem, které zde měla zaparkované čtyřiatřicetiletá cizinka. Vůz zmizel i s dětskými autosedačkami a kočárkem. V tomhle případě je škoda zhruba 350 tisíc korun," nahlédla do statistik Šárka Pižlová z trutnovské policie.