Co zajímá lyžaře před začátkem zimní sezóny? Jestli bude sníh a kolik zaplatí za lístek. Ve střediscích společnosti Snowhill se letos zaměřili na obojí, proto jak v Herlíkovicích, tak ve Vysokém i Jablonci posílili zasněžovací systémy. Celkové investice přesáhly 30 milionů, cen lístků se to ale nedotklo a zůstávají stejné.

Z parkoviště přes teď vzduchem

„V rámci cenové politiky skipasů nechystáme žádné změny. Budou zachovány ceny z loňské sezóny i zvýhodněné jízdy pro všední dny od pondělí do čtvrtka. Cena denního skipasu je závislá na konkrétním dnu a části sezóny. V Herlíkovicích je to pro dospělého 520 590, juniora 410 490 a dítě 310 390 korun," informovala Radka Záhořová.

Nejvíc novinek lyžaři najdou v Herlíkovicích Bubákově, vlajkovém areálu Snowhillu. Tady totiž spustí lanovku ze záchytného parkoviště do areálu Bubákov, dlouhou 172 metrů. Ve čtyřmístných kabinách tak lidi snadno překonají frekventovanou silnici z Vrchlabí na Špindlerův Mlýn.

V rámci modernizace zasněžování došlo v k navýšení počtu sněžných děl. Důvodem je snaha o zajištění vyšší využitelnosti systému při hraničních klimatických podmínkách a umožnění včasného zahájení provozu.

„Věřím, že lyžaři ocení kvalitnější sněhovou pokrývku díky instalované moderní technologii zasněžování, zvláště v situaci, kdy nám přírodní klimatické podmínky nebudou tolik přát," říká Michal Hošek, ředitel společnosti Snowhill.

Po roce bude v provozu také ubytovací areál Eden přímo na dojezdu herlíkovických sjezdovek.

Více sněhu také pro Šachty a Kamenec

Stranou investic nezůstal ani areál Šachty ve Vysokém nad Jizerou. Navýšení počtu koncových zařízení zasněžovacího systému by mělo zlepšit podmínky při nedostatku přírodního sněhu. Pro areál Větrov bylo také posílené zásobování vodou z akumulačních nádrží. Do stejné technologie zasněžování jako v Herlíkovicích a Vysokém investoval Snowhill také v areálu Kamenec v Jablonci nad Jizerou.