Rychnovská kultura tak přišla s novinkou, která by však měla mít pokračování také v příštích letech.

Zámecká jízdárna otevřela brány dokořán návštěvníkům. Parkem zaznívaly rytmy swingu, do Rychnova přijely kapely z celé republiky. Hned na úvod se představil BigBand z Police nad Metují, kapela si pro diváky nacvičila i známé filmové melodie a přivítala tak první diváky na Swingovém festivalu Jiřího Šlitra.

„V pátek si zde měla příležitost zahrát hlavně mladá uskupení, zuškové kapely, vystoupila zde i Band-a-ska, i když žánrem trochu vybočuje. Chtěli jsme ale zaujmout i jinou skupinu posluchačů než typické swingaře, pro které byl speciální program připraven v sobotu," vysvětluje vedoucí Kultury RK Karel Štrégl. Do zámecké jízdárny se vydali i návštěvníci, kteří dříve chodili na tradiční akci Šlitrovo jaro.

„S manželkou navštěvujeme tuto akci už několik let, proto jsme přišli i sem do jízdárny, vidím v tom určitou kontinuitu. Velmi se mi líbí, že se zapojují také mladší muzikanti," prozradil Vladimír Damašek z Rychnova a také dodal, že takovéhle akce vždy rád podpoří. Kultura by totiž neměla ve městě chybět. Festival se konal během dvou dnů, každý návštěvník si zde mohl najít svého favorita. K hudebnímu zážitku nechybělo ani bohaté občerstvení.