Útok, který se odehrál v rodinném domě v malé vesničce nedaleko Horažďovic, byl velmi surový. „Ženu, ročník 1940, která utrpěla mnohočetná zranění v oblasti hrudníku, břicha a obličeje, jsme letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. Její dcera, která matku chránila, má zranění zejména v oblasti hlavy, horních končetin a ramen,“ řekla Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Útočníkova matka byla pozemní cestou převezena do nemocnice ve Strakonicích. Útočník byl krátce po činu policisty zadržen, nadýchal 2,57 promile.

Advent v Janovicích nad Úhlavou.
Vánoční stromy a výzdobu rozsvítila na Klatovsku nejen velká města, podívejte se

Není to poprvé, co se dostal do konfliktu se zákonem. Podle informací Deníku byl v minulosti potrestán mimo jiné za vandalství. Dostal tehdy podmínku. Teď mu hrozí mnohem tvrdší trest. „Muž byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví,“ uvedla v úterý policejní mluvčí Pavla Burešová. To znamená, že může jít za mříže na pět až dvanáct let.

Na soud si počká ve vězení. Obviněný byl vzat do vazby, a to hned ze tří důvodů. Kromě vazby útěkové to je obava, že by mohl opakovat trestnou činnost a také, že by se mohl snažit ovlivňovat svědky. „Nepodařilo se je dosud vyslechnout a s ohledem na zdravotní stav babičky to zřejmě nějaký čas potrvá,“ vysvětlil klatovský soudce Jan Kasal.

Stanislav L. si podal proti vzetí do vazby stížnost, o které rozhodne Krajský soud v Plzni. Stížnost ale nemá odkladný účinek, a tak noc už stráví na Borech.