Zajímavostí je, že si dosud neznámý anonym vybral k nejspíš jen hloupému žertu datum 11. září, tedy přesně sedmnáct let od světoznámého teroristického útoku na newyorská Dvojčata.

„Na linku 158 bylo v úterý po desáté hodině přijato anonymní oznámení, že na mostech v Kladně na Sítné a v Rozdělově je uložen nástražný výbušný systém. Z těchto důvodů policejní hlídky okamžitě uzavřely oba mosty a přilehlé okolí, kde probíhaly pátrací akce,“ uvedla Kladenskému deníku policejní mluvčí Jana Šteinerová s tím, že do pátrací akce byla zapojena skupina kynologie se speciálně vycvičeným služebním psem, na místo byl přivolán také pyrotechnik. Zároveň byla na sítenském mostě ustavena hasičská plošina, ze které hasiči – lezci kontrolovali spodní část mostu.

Zcela uzavřeny tak musely být ulice Vítězná, ČSA, Cyrila Boudy či náměstí Sítná. Řidiči proto museli volit objízdnou trasu. Kvůli hrozícímu nebezpečí muselo být podle informací Deníku evakuováno také několik budov včetně Hotelu Kladno či střední školy sídlící právě na Sítné.

Podle policie nebyl žádný nástražný výbušný systém do 14. hodiny nalezen. Hrozba se skutečně nepotvrdila, město Kladno totiž na svých stránkách kolem 15. hodiny informovalo, že policie ukončila kontrolu obou mostů a obnovila jejich průjezdnost.