Skutečně velké štěstí měl řidič, když pravděpodobně okolo půl druhé ráno, havaroval s vozem Audi Q7 na silnici mezi Zábřehem a Leštinou.

„Policisté, kterým byla havárie nahlášena až s odstupem, našli na místě doslova spoušť. Po jejím původci však na místě nebylo ani památky. Z prvotního ohledání místa havárie je zřejmé, že řidič jedoucí ve směru ze Zábřehu na Leštinu měl zcela jistě těžkou nohu na plynu. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou dostal smyk a s vozem vyjel vpravo mimo silnici, kde poškodil dopravní značení a postupně narazil do dřevěného přístřešku u cyklostezky, šachty vodovodu a kovového zábradlí,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Dále se řítil přes odbočku k Rájci a jeho jízda skončila až v zoraném poli.

Havarovaný vůz policisté zajistili a nyní se zabývají veškerými okolnostmi, za kterých k havárii došlo.

Způsobenou škodu policisté předběžně vyčíslili na půl milionu korun.

Srážka dvou aut u nadjezdu

Krátce po půl osmé ráno vyjeli dopravní policisté stejným směrem znovu. V křižovatce u železničního nadjezdu před Zábřehem se střetla dvě osobní vozidla.

Za nehodou v tomto případě stála podle prvotního šetření nepozornost mladé řidičky Fabie jedoucí po vedlejší silnici ve směru od Rovenska, která v křižovatce se silnicí I/44 nedala přednost řidiči Octavie jedoucímu ve směru od Postřelmova a po nárazu s Fábií skončila na střeše.

„Při nehodě se řidička Fabie lehce zranila. Oba účastníci dopravní nehody se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by se před jízdou posilnili alkoholem. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 60 tisíc korun. Veškerými jejími okolnostmi se nadále zabýváme,“ doplnila mluvčí Vybíhalová.